Uzbrojony rabuś znajduje swoje ofiary w Internecie

Lokalnie Top News luty 13, 2016 at 5:54 am

rabus

Policja ostrzega mieszkańców Toronto przed niebezpiecznym, uzbrojonym mężczyzną, który poszukuje  ofiar za pomocą ogłoszeń w internetowej sieci.

Alert został wydany w związku z trwającym dochodzeniem w sprawie rozboju na wchodzie miasta, związanym z transakcją sprzedaży i zakupu przedmiotów w internetowej sieci.

kjMężczyzna wystawił na popularnej platformie ogłoszniowej kijiji złoty naszyjnik. Ze sprzedającym skontaktował się nabywca. Po kilkudniowych negocjacjach “on line” nabywca ze sprzedającym dobili targu i umówili się na dokonanie transakcji.

Sprzedający spotkał się z kupującym na skrzyżowaniu Strathmore Boulevard i Woodington Avenue, w pobliżu Danforth Avenue i Woodbine Avenue. Sprzedawca pokazał naszyjnik, nabywający go uważnie obejrzał, po czym wyciągnął zza pasa pistolet, wymierzył w sprzedającego, po czym uciekł.

W wydanym przez policję ostrzeżeniu, autorzy sugerują osobom dokonującym różnych transakcji poprzez sieć internetową, by umawiali się na dokonanie zakupu i sprzedaży w ruchliwych miejscach publicznych.

Śledztwo w sprawie opisanej kradzieży jest w toku. Każdy dysponujący informacjami na ten temat proszony jest o telefoniczny kontakt z funkcjonariuszami policji pod numerem 416-808-5400. Można też skontaktować się anonimowo poprzez linię zwaną Crime Stoppers pod numerem 416-222-8477 (TIPS).