Pomimo wieloletnich protestów powstaje Walmart przy Lakeshore

Rynek Top News luty 23, 2016 at 3:30 pm

zz walmart1 zz walmart2Gigant handlu detalicznego buduje sklep w Lakeview w południowej Mississaugdze. Przy skrzyżowaniu Lakeshore Road i Enola Avenue (pomiędzy Hurontario i Cawthra) powstanie jesienią duży kompleks handlowy Trinity Development, którego częścią będzie Walmart ale nie tak potężny jak w pięciu innych lokalizacjach w Mississaudze.

Mike Bottigoni, wiceprezydent firmy Trinity potwierdził, że w tym przypadku nastąpi odstępstwo od typowego projektu „big box“, jaki Walmart stosuje w okolicy począwszy oid roku 1994. Silny sprzeciw okolicznych mieszkańców i małych biznesów sprawił, że sklep będzie znacznie skromniejszy kubaturowo (80 tys. st. kw; zwykle jest to 200 tys.) i znajdzie się na I piętrze budynku przy Lakeshore.

Od 2012 roku mieszkańcy protestowali przeciwko sklepom-gigantom planowanym w Port Credit, uważając ze spowoduje to eliminację wielu małych biznesów w promieniu kilku przecznic. Ich zdaniem, odwieczna taktyka marketingowa Walmarta polega na rozpoznaniu tego co sprzedają w sąsiedztwie i wystawieniu podobnych towarów z niższymi cenami.

Plan deweloperski zapropowany przez firmę Trinity zakłada zabudowanie terenu o powierzchni 14.5 akrów. Oprócz sklepów czy kafejek znajdzie się tu również miejsce na biura i mieszkania. Budowa wykreuje 1500 stanowisk pracy i przyniesie 3 mln dolarów w podatkach.

Ponadto Walmart zamierza pod koniec roku wybudować swoje Supercentre na Erin Mills Town Centre. W tym przypadku powierzchnia sklepu wyniesie 136 tys. stóp kw.