Nie masz czasu lub samochodu? Nie szkodzi, LCBO dowiezie ci wódkę

Rynek Top News marz 5, 2016 at 3:20 pm

zz lcboJest ósma wieczorem. Przyjęcie jeszcze nie zaczęło się na dobre, a już brakuje alkoholu. Kto pojedzie, skoro wszyscy mają w czubie? Nikt. LCBO własnoręcznie dostarczy wódkę do domu.

The Liquor Control Board of Ontario, prowincyjny monopolista w hurtowej sprzedaży alkoholu, wprowadza usługę dostarczania alkoholu na zamówienie, co zostało zapowiedziane w ogłoszonym niedawno budżecie rządu liberalnego jako usługa e-commerce.

Dotychczas takie rozwiązania już istnieją i w świecie i w Kanadzie. Elektronicznie można zamawiać alkohol do domu za dodatkową opłatą w Chinach oraz Wielkiej Brytanii. Szykują się do tego na dużą skalę Stany Zjednoczone.

Minister finansów Charles Souza oświadczył, że nowa usługa zostanie wprowadzona w LCBO jeszcze w pierwszej połowie roku 2016. Na razie jest testowana, a w kwietniu dostępne będą w sieci pierwsze produkty do wyboru.

zz lcbo2Należy jednak pamiętać, że od ubiegłego roku zamawianie alkoholu jest już możliwe jako usługa komplementarna serwisu dostawczego Grocery Gateway, który specjalizuje się dowożeniu do domów na terenie GTA zamówionych produktów spożywczych pod warunkiem, że ich cena przekracza sumę $45. Serwis ten organizują delikatesy Longo’s, doliczając wówczas opłatę $1.50 za każdy dostarczany napój alkoholowy,

W większości miast Ontario działają również mniejsze serwisy prywatne, wśród których wyróźnia się firma The Beer Guy, gdzie przez 7 dni w tygodniu można zamówić sobie, aby dostarczono do domu wybrany alkohol ale również papierosy, przekąski czy napoje niealkoholowe. Ponad 150 kierowców-dostawców odbiera zapłatę wraz z prowizją wyłącznie w gotówce.

Od ubiegłego roku na kanadyjskim rynku (Toronto, Ottawa, Edmonton) działa także amerykańska firma dostawcza Drizly z Bostonu, gwarantująca dowóz dowolnego trunku w ciągu godziny.

Wszystkie te serwisy dostawcze mają jednak jedną wielką wadę: wprawdzie działają przez 7 dni w tygodniu ale wyłącznie w godzinach otwarcia sklepów LCBO.