Lato w Lakeshore United Soccer Academy

Polacy w Kanadzie marz 14, 2016 at 2:53 pm

Sezon halowy rozgrywek akademickich w piłce nożnej powoli dobiega końca.

W chwili obecnej Lakeshore United Soccer Academy wystawil 3 zespoły, które spisują się całkiem dzielnie.

W ubiegłorocznym, pierwszym sezonie piłkarskim pod dachem, nasze zespoły spróbowały swych sił w futsalu.

Mijający sezon – to zmiana warunków gry. Chłopcy grali na sztucznej trawie, co było nowym doświadczeniem.

zz lakeshore

Wszystkie nasze zespoły wykazały się ogromnymi postępami, co nastapiło, między innymi, dzięki wytężonej pracy specjalistycznej trenera Adriana Mielca.

Akademia Pilkarska Lakeshore United już zaplanowała programy letnie i nie tylko.

Zacznę od tego „nie tylko”.

Zarząd Akademii z prezesem Piotrem Polańskim doszedł do wniosku, aby rozszerzyć działalność poza boiska sportowe.

zz poprawski5Piłka nożna jest największym, najpopularniejszym i najbogatszym sportem na  świecie, a to z kolei przyciąga rzesze młodych adeptow do uprawiania tego sportu.

Oczywiście – ich głównym celem jest zdobycie sławy i zarobienie wielkich pieniędzy, tak jak to czynią największe gwiazdy futbolu.

My z kolei, z dużym doświadczeniem sportowo-życiowym, zdajemy sobie sprawę, że tylko nieliczne wyjątki dochodzą do takich wyżyn. Cała pozostała masa próbujących musi się zadowolić czymś innym.

Oczywiście – to jest wykształcenie, które pozwala na godziwe życie nie tylko zresztą w Kanadzie.

Kierując się taką przesłanką Akademia Pilkarska postanowiła ufundować stypandium dla wybijającego się piłkarza, który również osiąga bardzo dobre wyniki w szkole.

zz poprawski3Pierwsze takie stypendium będzie przyznane na koniec bieżacego roku szkolnego, w czerwcu.

Na razie, ze względu na ograniczone mozliwości finansowe, Akademia Piłkarska Lakeshore United opłaci zwycięzcy jednoroczny cykl szkolenia.

Mamy nadzieję, że akcja taka sprowokuje naszych zawodników do bardziej wytężonej pracy tak w szkole jak i na boiskach, co, z kolei, może im ułatwić otrzymanie stypendiów ze szkół czy uniwersytetów tak w Kanadzie jak i w USA.

Lato za pasem.

Lakeshore Unnited Soccer Academy będzie kontynuować sezon letni w podobny sposób, jak to było w 2015 roku.

Treningi będą prowadzone od poniedziałku do czwartku na boiskach w centrum Mississaugi, a mecze – w soboty, również w najbliższych okolicach.

Liga Akademicka ma na celu ulatwianie rodzinom wspólnego spędzania weekendów, dlatego też rozgrywki nie są prowadzone w tzw. długie weekendy.

Spora grupa rodziców domagała się w ubiegłym roku wprowadzenia obozów przez naszą akademię w czasie wakacji letnich.

Trenerzy Adrian Kudzma i Adrian Mielec są chętni i gotowi do prowadzenia takich krótkich obozów/zgrupowań. Problemem jednak jest ilość chętnych do brania w nich udziału.

W przypadku wystarczająco sporego zainteresowania się rodziców i zawodników, obozy będą miały miejsce. Oczywiście – o szczegółach za miesiąc.

W czasie trwania ubieglorocznych Igrzysk Polonijnych w katowicach Piotr Polanski i Bogdan Poprawski prowadzili ożywione rozmowy z wieloma potencjalnymi partnerami do wspólpracy polsko-kanadyjskieh.

Owocem wielogodzinnych spotkań i wiele setek przejechanych kilometrow było nawiązanie wsółpracy z dwoma największymi młodzieżowymi organizacjami promującymi piłkę nożną: Akademią Piłkarską Piotra Reissa z siedzibą w Poznaniu i Polish Soccer Skills – z siedzibą w Warszawie.

Obie organizacje maja podobne cele i działania, z tym że Polish Soccer Skills ma zasięg głównie w centralnych i wschodnich regionach Polski, natomiast Akademia Reissa -  w w zachodniej części kraju.

Różnic można doszukać się w całorocznych programach tych organizacji, a szczegóły są osągalne na  ich stronach internetowych.

Obie organizacje chętnie przystały do wspólorganizowania obozów sportowych z udziałem również naszych zawodników.

W chwili obecnej już 8 chłopców zgłosiło chęć uczestniczenia w obozach.

Główna letnia bazą PSS jest Spała k.Tomaszowa Mazowieckiego.

Spała jest znanym znakomitym ośrodkiem przygotowań olimpijskich w wielu sportach.

PSS próbuje rozwinąć swoją działałność w oparciu o wzory zagraniczne. I tak dyrektor sportowy – postać w Polish Soccer Skills niezwykle ważna – jest zza granicy. Od 1 lutego bieżącego roku jest nim Antonio Barea – były zawodnik i dyrektor sportowy Granady CF. Dlaczego właśnie ten człowiek zajął to bardzo istotne stanowisko? Wystarczy spojrzeć na jego cv. Barea posiada najwyższe uprawnienia trenerskie w piłce nożnej, czyli dyplom UEFA PRO. Jest profesorem Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej, szkoli hiszpańskich trenerów na kursach UEFA B, UEFA A i UEFA PRO.

Akademia Piłkarska Piotra Reissa opiera się przede wszystkim na polskiej myśli szkoleniowej, a przecież takiej nie brakuje.

Zrzesza obecnie ponad 4500 zawodników systematycznie trenujacych przez 12 miesięcy w roku.

Głównym ośrodkiem szkolenia letniego Akademii Reissa jest Dolsk koło Śremu, niedaleko Poznania.

Dolsk imponuje równie znakomitą bazą szkoleniowo-wypoczynkową jak Spała.

Nie mamy jeszcze doświadzczeń z pobytu naszych zawodników, więc załączam informacje podaną przez naszych kontrahentów.

Bardzo istotną sprawa jest kwestia obniżenie kosztów pobytu na obozach dla naszych zawodników.

Polscy organizatorzy zdaja sobie sprawę z wydatkow „samolotowych”, jakie ponoszą rodziny po tej stronie oceanu.

Podłozem takiego pomysłu była istniejąca sytuacja tradycyjnych „wakacji u babci w Polsce”, podczas których dzieci się, co tu ukrywać, często się nudzą.

Tygodniowy obóz wśród równieśników polskoęzycznych nie tylko pomoże w nauce języka, ale zapewni doskonała sytuacje szkoleniową.

Liczymy na doskonałe doświadczenia naszej młodzieży na ziemi ich przodków.

 Lakeshore United Soccer Academy służy dodatkowymi informacjami z zakresu kosztów, organizacji obozów w kanadzie i w Polsce.

Po więcej szczegółów prosimy o kontakt z:

Prezesem Piotrem Polańskim  647-222-7820 i szefem szkolenia – Adrianem Mielcem: 416-602-3071.