15-latek zamordował 11-letnią koleżankę

Kanada Top News marz 20, 2016 at 10:00 am
Teresa Robinson wyszła z domu w dniu swoich 11 urodzin i nigdy do niego nie powróciła.

Teresa Robinson wyszła z domu w dniu swoich 11 urodzin i nigdy do niego nie powróciła.

Śledztwo trwało przeszło 10 miesięcy. Policja odkryła mordercę po przebadaniu DNA kilkuset osób.

Mieszkanka Garden Hill First Nation, jedenastolenia Teresa Robinson wyszła z domu 5 maja ubiegłego roku, w dniu swoich urodzin i już nigdy do niego nie wróciła. Po sześciu dniach poszukiwań odnaleziono okrutnie poharatane ciało dziewczynki w lesia. Początkowo śledczy sądzili, że dziecko padło ofiarą ataku niedźwiedzia, ale po autopsji śledczy wiedzieli, że Teresa została zamordowana, a dopiero później jej martwe ciało naruszyły dzikie zwierzęta.

Jared Hall

Jared Hall

- To było skomplikowane dochodzenie zakrojone na szeroką skalę – powiedział sierżant Jared Hall z RCMP w Manitobie – Miało swoją zmienną dynamikę, a nasi detektywi mieli środki i narzędzia potrzebne by wytropić mordercę.

Badania DNA nie są już nowością dla policjantów. W przypadku sprawy o zabójstwo Teresy Robinson wyzwanie stanowiła ich skala, która obejmowała kilkuset mężczyzn z Garden Hill w wieku od 15 do 66 lat. W śledztwie brało udział 80 policjantów z 10 jednostek dochodzeniowych, którzy przeprowadzili ponad 400 przesłuchań i zebrali setki dowodów rzeczowych, które w rezultacie doprowadziły do znalezienia mordercy.

Paulette Freill

Paulette Freill

- Zamordowanie dziewczynki bardzo głęboko poruszyło naszych funkcjonariuszy – powiedziała szefowa oddziału RCMO w Manitobie, supt. Paulette Freill – Oni pracowali dla Teresy z największym zaangażowaniem. Teraz jest nadzieja, że postawienie zarzutu o morderstwo pierwszego stopnia rozpocznie proces gojenia ran i spadek poziomu emocji wśród wszystkich tak głęboko zaangażowanych w tę sprawę.

Policja nie podała motywów jakie kierowały piętnastolatkiem oskarżonym o zabicie dziewczynki.

W myśl ustawodawstwa dotyczącego przestępczości nieletnich ani tożsamość, ani wizerunek mordercy nie zostaną udostępnione opinii publicznej.