Za tysiąc dolarów możesz zarezerwować elektryczną Teslę

Rynek Top News marz 25, 2016 at 4:00 pm

zz tesla1Amerykański koncern Tesla Motors 31 marca zacznie przyjmować rezerwacje na swój nowy pojazd o nazwie Model 3 – jeszcze przed jego oficjalną premierą.

Najbardziej zagorzali fani elektrycznych pojazdów produkowanych przez koncern Elona Muska będą mogli wnosić opłaty rezerwacyjne już od rana w czwartek 31 marca, kiedy to pracę rozpoczną salony sprzedaży Tesli. Sama premiera Modelu 3 została zaplanowana na wieczór tego dnia, a dokładnie na godzinę 20:30 według obowiązującego w Kalifornii czasu pacyficznego.

zz tesla2

Ładowarki Tesli

Koszt rezerwacji w przypadku Amerykanów to 1000 USD od pojazdu. Klienci Tesli w Kanadzie zapłacą również 1000 dolarów, ale kanadyjskich. Z kolei w Wielkiej Brytanii wysokość opłaty rezerwacyjnej została określona na 1000 funtów.

Model 3 w zamierzeniu producenta ma być pierwszym samochodem Tesli przeznaczonym dla masowego odbiorcy. Podobnie jak popularny Model S, będzie to sedan. Jego cena ma wynosić ok. 35 tys. USD. Kanadyjska cena nie została jeszcze ogłoszona, ale wiadomo że w prowincji Ontario będzie można otrzymać odpis motywujący w wysokości do $8,500 na ten samochód.

Tesla zapowiada, że produkcja Modelu 3 rozpocznie się pod koniec 2017 r. Pojazd trafi do sprzedaży w 2018 r. – najpierw w Ameryce Północnej, a następnie w Europie i Azji.

zz tesla3

Firma Elona Muska zapowiedziała również, że pierwszeństwo w kwestii rezerwacji będą mieli ci klienci, którzy są już posiadaczami samochodów Tesli. W oficjalnym komunikacie czytamy, że “najszybszy sposób, by stać się posiadaczem Modelu 3, to wcześniejszy zakup Modelu S lub Modelu X”.