Wojciech Śniegowski nominowany do nagrody RBC Immigrants Award

Polacy w Kanadzie Top News marz 27, 2016 at 6:00 am
Wojciech Śniegowski w towarzystwie burmistrza Mississaugi Bonnie Crombie oraz Magdy Stoch i Maggie Habieda

Wojciech Śniegowski w towarzystwie burmistrza Mississaugi Bonnie Crombie oraz Magdy Stoch i Maggie Habieda

Magazyn “Canadian Immigrant” ogłosił listę 75 finalistów nominowanych do prestiżowej Nagrody Imigracyjnej fundowanej przez Royal Bank of Canada. Wśród nich znajduje się Polak, Wojciech Śniegowski.

75 finalistów specjalne jury wyłoniło spośród 630 zgłoszonych. Każdy z członków jury otrzymał wszelkie możliwe dane na temat poszczególnych kanydydatów – ich dorobek, osiągnięcia zawodowe, działalność społeczną po osiedleniu się w Kanadzie. Po dwustopniowej selekcji pozostało 75 finalistów, którzy poddani zostaną ocenie czytelników magazynu oraz strony internetowej canadianimmigrant.ca. To czytelnicy w głosowaniu w dużej mierze decydują kto zdobędzie nagrodę i tytuł Imigranta Roku.

Wśród tegorocznych finalistów znalazł się znany polonijny działacz, a w niedalekiej przeszłości współproducent programu telewizyjnego “Z Ukosa”, Wojciech Śniegowski.

Wojtek, tak jak większość z nas, przybył do Kanady w latach osiemdziesiątych. Swoją kanadyjską przygodę zaczynał jako taksówkarz. Poźniej zajmował się pomocą w osiedlaniu się Polakom, którzy przyjechali do Kanady i chcieli tutaj pozostać. W 1990 roku związał się z wielokulturową stacją telewizyjną CFMT i polskim programem “Rozmaitości”. Po przemianowaniu stacji na OMNI TV, jako wpsółproducent i prezenter tworzył polski program telewizyjny “Z Ukosa”. Przez kilka lat był też Sędzią Obywatelstwa, człowiekiem, który czuwał nad procesem przyznawania kanadyjskiego obywatelstwa przybyłym do Kanady imigrantom.

Wojtek jest też szefem Canada – Poland Chamber of Commerce – organizacji kanadyjskich biznesmenów, którzy chcą nawiązać współpracę z Polską.

Wojtek jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych postaci w środowisku torontońskiej Polonii. Trzymamy za niego kciuki!

Na Wojciecha Śniegowskiego można głosować TUTAJ.