Wielkanocna Parada na Beaches

Lokalnie Top News marz 28, 2016 at 6:21 am

parada6

Wielkanocne czepce, zajączki z pluszu i całkiem duże i żywe, co widać na zdjęciu – stawiły się tłumnie na Queen Street East.

50. jublileuszowa Toronto Beaches LIons Club Easter Parade rozpoczęła się w Munro Park a zakończyła na Woodbine Avenue ku uciesze ponad 50 tysięcy widzów.

paradaTegoroczna Parada składała się z pięknie udekorowanych platform, maszerujacych orkiestr dętych, wdzięcznie wykonujących swoje ćwiczenia cheerleaderek, tancerzy. W Paradzie wziął udział  reprezentacyjny oddział torontońskiej policji a także przedstawiciele Muzeum Straży Pożarnej w Scarborough.

- To piękny dzień. Wszystko znalazło się na swoim miejscu – cieszył się organizator parady, Richard Bordeau – Naszym mottem jest słowo “służymy”. Wszystko to robimy dla rodzin, dla naszych dzieci.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się wielki pies rasy Bernardyn o imieniu Angus. Jest maskotką orkiestry dętej Toronto Signals Band z Fort York Armoury.

parada4- Dzieci kochają naszego Angusa. A on im się odwdzięcza. Nie ignoruje ich, jest im życzliwy i daje się w nieskończoność głaskać – mówi Ken Richards, członek orkiestry.

Przy okazji Parady w parku można było zobaczyć stary, niemalże antyczny sprzęt przeciwpożarowy. Było też wiele innych atrakcji, które przyciągają nie tylko mieszkańców Beaches.

Richard McLay przyjechał z całą rodziną na Beaches spod Barrie.

- Przyjeżdżamy tu od czterech lat. Wszyscy się dobrze bawimy. Mój czteroletni syn uwielbia stare tramwaje i wozy strażackie, a ja kocham orkiestry dęte – mówi.

parada3