$150 za niewłaściwe parkowanie w Toronto

Lokalnie Series Top News marz 30, 2016 at 4:49 am

parking

Parkujące na ulicach samochody nie mogą tamować ruchu – stwierdziły władze miasta. Dlatego od czwartku obowiązywać będą wyższe mandaty za niewłaściwe parkowanie.

Aż do 150 dolarów wzrosną mandaty za parkowanie na niektórych ulicach lub niektórych miejscach na ulicy. Takimi karami zostaną obłożeni kierowcy, którzy zostawią samochód na jezdni gdzie ma miejsce intensywny ruch pojazdów, samochody blokujące chodniki, pojazdy zaparkowane w strefie TTC.

Władze miasta uzasadniają tę podwyżkę faktem licznych korków, w których tkwią torontońscy kierowcy. Ostatnie badania wykazały, iż przeciętny kierowca spędza w korkach ulicznych około 11 godzin rocznie.

- Dzięki wysokim karom mamy nadzieję na odblokowanie wielu pasów ruchu, na których jazdę utrudniały zaparkowane nielegalnie samochody – stwierdził burmistrz John Tory w specjalnym komunikacie prasowym – To kolejny krok, który podejmujemy, aby utrzymać płynność ruchu drogowego w Toronto, a pieszym zapewnić bezpieczeństwo.

Jednocześnie burmistrz zapowiedział zmiany, które mają na celu likwidację korków w mieście. Plan składa się z sześciu punktów i przewiduje, że w ciągu sześciu lat ulice Toronto będą odkorkowane. Jednym z jego elementów jest surowe karanie za nielegalne parkowanie samochodów.