Nie będzie wycieczek szkolnych do Europy

Lokalnie Top News marz 31, 2016 at 10:00 am
Po ostatnim ataku terrorystycznym w Brukseli, Europa, w przekonaniu władz oświatowych, stała się miejscem niebezpiecznym.

Po ostatnim ataku terrorystycznym w Brukseli, Europa, w przekonaniu władz oświatowych, stała się miejscem niebezpiecznym.

Kuratoria Oświaty w rejonie GTA odwołały wszystkie planowane wycieczki szkolne do Europy.

Decyzję władz oświatowych podyktowała troska o bezpieczeństwo uczniów, które mogłoby być zagrożone przez spodziewane kolejne ataki islamskich terrorystów na Starym Kontynencie.

Carla Pereira, rzecznik Peel District School Board powiedziała, że decyzja o odwołaniu wszystkich zaplanowanych wycieczek do 6 maja podjęta została przez administratorów we wtorek. Dodała, że rodzicom zostaną zwrócone wszystkie opłaty wniesione na pokrycie kosztów podróży i pobytu ich dzieci w Europie. Według wstępnych informacji decyzja ta w rejonie Peel dotyczy takich szkół jak Woodland Secondary School z Mississaugi, Mayfield Secondary School z Caledon, Rick Hansen Secondary School i Lorne Park Secondary School – obie z Mississaugi.

Woodland Secondary School zaplanował 70-osobową wycieczkę do Czech i Austrii, która miała wylecieć do Europy w ten piątek. Z kolei 80 uczniów z Mayfield Secondary School miało odlecieć do Włoch 15 kwietnia. Rick Hansen Secondary School planowało wycieczkę do Brukseli i Amsterdamu, odlot miał się odbyć 14 kwietnia. Uczniowie z Lorne Park Secondary School mieli wyruszyć do Francji 6 maja.

Christina Choo-Hum z kuratorium szkolnego z rejonu York powiedziała, że odwołano wycieczki szkolne do Włoch, Irlandii, Paryża, Szkocji i Anglii.

Wszystkie te decyzje spowodowały zamachy bombowe , jakie ostatnio miały miejsce w Brukseli, a w ubiegłym roku w Paryżu. W zamachach tych zginęło w sumie prawie dwieście osób, a setki innych zostało rannych.

W belgijskiej Brukseli wciąż obowiązuje wysoki, trzeci stopień zagrożenia terrorystycznego. Władze obawiają się, że możliwe są kolejne ataki w najbliższym czasie.