Odbrązawianie dziadka za winy skazanego wnuka?

Lokalnie Top News marz 31, 2016 at 3:05 pm
Zmiana nazwy parku nastąpi w ciągu najbliższych 30 dni

Zmiana nazwy parku nastąpi w ciągu najbliższych 30 dni

Marco Muzzo był miliarderem, deweloperem oraz filantropem niezwykle zasłużonym dla GTA i okolic. Gdy zmarł w 2005 roku, jego imieniem nazwano kilka ulic, park itp. Niestety, to samo imię i nazwisko nosi jego wnuk, który zasłynął jak dotąd wyłącznie jako sprawca tragicznego wypadku drogowego, w którym po pijanemu zabił trójkę małych dzieci i ich dziadka. Poprawność polityczna radnych Mississaugi nakazała im coś z tym zrobić…

Radni uznali, że należy zmienić nazwę małego parku imienia dziadka przy Perennial Drive i podjęli w związku z tym rezolucję: Marco Muzzo Memorial Woods będzie się odtąd nazywał Marco Muzzo Senior Memorial Woods and Park.

Niby różnica niewielka ale jakże poprawna.

Autorka rezolucji, radna Sue McFadden, w której okręgu leży wspomniany park uważa, że należało tak postąpić, gdyź wielu mieszkańców sądziłoby, że park otrzymał nazwę po skazanym na 10 lat kierowcy. Jej zdaniem, wielu mieszkańców wręcz domagało się likwidacji nazwy, gdy dowiedziało się o tragicznym wypadku.

Marco Muzzo Senior

Marco Muzzo Senior

Tymczasem pochodzący z Włoch Marco Muzzo Senior to postać niezwykle zasłużona dla regionu jeśli chodzi o budownictwo. Był tytanem tej branży, potężnym developerem, który zmieniał kształ miast. A na dodatek wielkim filantropem. Przez 25 lat stał na czele Erin Mills Development Corporation. Jego dziełem jest teź większość zabudowy mieszkalnej wokół parku z kwestionowaną obecnie nazwą.

Pozostałe miejsca noszące nazwę Muzzo to Marco Muzzo Atrium w bibilotece Uniwersytetu Torontońskiego w Mississaudze, a także Muzzo Family Alumni Hall na uniersyteckim kampusie w centrum Toronto. Jednak rzeczniczka uniwersytetu nie wyraziła żadnych zamiarów co do zmiany tych nazw. Podobnie jak rzeczniczka Brampton Civic Hospital, w którym istnieje DeGasperis & Muzzo Atrium.

Ponadto w Vaughan i Woodbridge znajdują się zo najmniej trzy ulice nazwane imieniem Muzzo. Czy je także należy pozmieniać?