Szybkie napady bankowego rabusia

Lokalnie Top News kwie 1, 2016 at 10:00 am

bank3

Potrafił obrabować kilka banków jeden po drugim w ciągu kilkudziesięciu minut.

Policja opublikowała zdjęcia rabusia, który w ciągu ostatnich kilku miesięcy napadł na co najmniej 10 oddziałów banków w dzielnicach Forest Hill i Corso Italia w Toronto.

Pierwszy napad miał miejsce 12 stycznia tego roku, a ostatni 19 marca.

Sposób działania mężczyzny jest prosty, ale okazuje się do tej pory skuteczny. Rabuś wchodzi do banku, podaje kasjerowi kartkę z odręcznie napisanym żądaniem wydania określonej, ale nie ujawnionej przez policję sumy pieniędzy i informacją, że jest uzbrojony. Kiedy żądana kwota zostaje mu wypłacona opuszcza bank i dalej idzie ulicą pieszo. Nikt jak na razie w trakcie tych napadów nie został ranny ani pobity.

Policja twierdzi, że w dwóch przypadkach podejrzany okradł w ten sposób trzy banki pod rząd w ciągu kilkudziesięciu minut.

Większości napadów podejrzany dokonuje w okolicy Forest Hill między St. Clair Avenue i Bathurst Street oraz w sąsiedztwie Corso Italia.

Tu jest mapa z lokalizacjami oddziałów bankowych okradzionych przez mężczyznę.

bank2

Policja podała rysopis mężczyzny, który ma niewiele ponad 20 lat, około 175 centymetrów wzrostu, smukłą budowę ciała. Mężczyzna ma zarost na twarzy, zakłada ciemne okulary, a szyję owija szalikiem, który lekko zasłania mu brodę.

Policja prosi o pomoc w identyfikacji rabusia. W tym celu obok fotografii opublikowała krótki film nagrany przez kamery monitoringu. Wszyscy, którzy rozpoznają tego człowieka proszeni są o kontakt pod numerem 416-808-7359 albo anonimowo poprzez Crime Stoppers pod numerem 416-222-TIPS.