Mieszkanka Mississaugi na czele szajki przemytniczej

Lokalnie Top News kwie 2, 2016 at 1:00 pm
zz heroina

Heroina

42-letnia Agnes Murorunkwere z Mississaugi została skazana za udział w miedzynarodowej siatce przemytu heroiny do Kanady. Jest samotną matką, jej córka studiuje. Matka została uznana za winną przez jury, a sędzia Superior Court wymierzył jej karę 15 lat więzienia.

Skazana zaranżowała m.in. przerzut 2.5 kg heroiny (wartości 750 tys. dol.) z Ugandy do Toronto w 2011 roku. Ponadto wraz z innymi oskarżonymi organizowała inne przerzuty przy pomocy kuriera, który trzykrotnie podróżował do Afryki w latach 2010-11.

Sąd uznał je winę jako znacznie poważniejszą niż „zwyczajnego“ kuriera uznając, że bez jej zaangażowania nie doszłoby do kontrabandy narkotyków.

Murorunkwere organizowała kurierów na trasach z Kenii, Ugandy i Tanzanii -trzykrotnie do Kanady i raz do USA. Zajmował się również organizacją przerzutu z Kanady do USA. Jak to określił sędzia w sentencji wyroku – „oskarżona była aktywnym uczestnikiem niezwykle wymyślnej siatki przemytu heroiny“.

Murorunkwere przybyła do Kanady w 2003 roku jako uchodźca. W Mississaudze znana była jako aktywna działaczka na rzecz swojej społeczności, m.in. jako wolotariuszka w Canadian Association of Rwandanese in Diaspora (“CARD”), gdzie uczyła dzieci z Rwandy kultury ich przodków.