Nikt już nie che dać wiary oskarżeniom aktorki

Kanada Top News kwie 3, 2016 at 10:00 am
Lucy Decoutere

Lucy Decoutere

Skompromitowana w procesie prezentera telewizyjnego Jiana Ghomeshiego kanadyjska aktorka, Lucy Decoutere, nie zagra już w popularnym serialu „Trailer Park Boys”.

Aktorka w sobotę za pośrednictwem Twittera poinformowała, że złożyła rezygnację z pracy na planie serialu. Bezpośrednim powodem tego kroku było oświadczenie ekipy pracujacej nad serialem wspierającej aktora Mike’a Smitha oskarżonego przez aktorkę o molestowanie seksualne.

Lucy Decoutere i Jian Ghomeshi

Lucy Decoutere i Jian Ghomeshi

Podczas procesu Gomeshiego wyszło na jaw, że skarżąca go o zmuszanie do uprawiania brutalnego seksu Decoutere przez długi czas, mimo traumatycznych – jak twierdziła – doświadczeń, utrzymywała z nim serdecznie stosunki towarzyskie już po tym zdarzeniu. Sąd nie dał wiary jej zeznaniom i uniewinnił Gomeshiego.

Po tym, jak aktorka oskarżyła go o molestowanie seksualne aktor Mike Smith wydał oświadczenie, w którym stanowczo zaprzeczył zarzutom stawianym przez 43-letnią Decoutere.

„Nigdy, nawet przez moment nie napadałem na nią” – napisał gwiazdor „Trailer Park Boys” – „Nie jestem winny żadnym stawianym mi zarzutom”.

Szef ekipy realizującej serial, Louis Thomas odmówił wywiadu na temat odejścia Decoutere. Potwierdził jedynie, że taka rezygnacja wpłynęła do kierownictwa zespołu.

Publicystka Shelia Roberts powiedziała mediom, że aktorka uprzedzała producenta serialu kilka tygodni temu, że nie chce wrócić na plan w przyszłym sezonie.

- Ta rezygnacja nie jest zaskoczeniem – stwierdziła Roberts.