Pierzasta wojna na Nathan Philips Square

Lokalnie Top News kwie 3, 2016 at 4:41 am

pfd2

Lubimy się bawić. Wczoraj w Toronto był czas poduszkowej bitwy.

pfdOd Hongkongu po Toronto, od Nowego Jorku po Katowice. W sobotę tysiące osób uczciło Światowy Dzień Bitwy na Poduszki. Trzeba przestrzegać tylko dwóch zasad. Poduszki muszą być miękkie i nie można atakować „nieuzbrojonych” uczestników zabawy. Reszta to już szalona „wolnoamerykanka”.

pfd3Właściwie nikt nie wie kiedy to się zaczęło i gdzie. Pewnie u każdego z nas we wczesnym dzieciństwie, kiedy lubiliśmy „naparzać się” z rodzeństwem za pomocą poduszek. Krzywdy nie robiło, a pierzaste bitwy były doskonałą zabawą. Ten dziecinny atawizm wylał się w pewnym momencie na ulice miast. I tak dzięki temu od co najmniej dziesięciu lat w każdą pierwszą sobotę kwietnia na centralnych placach i ulicach miast całego świata wychodzą ludzie, którzy znowu chcą się poczuć dziećmi.

pfd4W Toronto entuzjaści poduszkowych bitew spotkali się przed miejskim Ratuszem na Nathan Philips Square. Poduszkowa bitwa trwała trzy godziny. Po tym czasie wojownicy rozeszli się do domów. Służby miejskie miały trochę pracy nad uprzątnięciem rozsypanego pierza.

Od jakiegoś czasu miłośnicy poduszkowych wojen namawiani są do używania poduszek z tworzyw sztucznych, które po rozdarciu nie powodują rozprzestrzeniania się białego puchu, ale widocznie większość uczestników zabawy to konserwatyści, którzy uważają, że poduszka musi mieć pierze, inaczej prawdziwą poduszką nie jest. A, że jest trochę bałaganu? Bałagan ma być i już. Taka tradycja.