W dwie godziny ponad 100 kolizji na drogach GTA

Lokalnie Top News kwie 4, 2016 at 6:00 am

armaged2

Kikadziesiąt wypadków samochodowych, wielu rannych, korki na autostradach. Niewielkie opady śniegu sprawiły, że w niedzielne popołudnie kierowcy przeżywali istny Armagedon.

Zaczęło się około szóstej po południu. Nagle większość autostrad i ulic stała się tak śliska jak lodowisko NHL. Zdezorientowani kierowcy nie panowali nad pojazdami. W ciągu dwóch godzin ślizgawicy policja odnotowała ponad 100 kolizji w rejonie GTA.

armage3Najgorzej było na autostradzie 400 w pobliżu King City. W ogromnej kraksie zderzyło się około 40 pojazdów, w tym dwie duże ciężarówki. Rany odniosło 13 osób. 9 ciężej poszkodowanych trzeba było odtransportować do szpitala. Nie podano informacji na temat ich stanu zdrowia.

Według relacji ratowników karambol miał długość około 1 kilometra. Oczywiście wszystkie pasy na autostradzie w kierunku północnym zostały zamknięte.

Z powodu korków na jezdniach w Toronto wiele tramwajów utknęło na trasie i nie mogło dojechać do celu. Kierownictwo GO Transit poinformowało, że wszystkie autobusy odnotowały co najmniej 20 minutowe opóźnienia.

Z powodu ślizgawicy anulowano wiele lotów z lotniska Pearson. Niektóre odloty opóźniono.

sniegZarząd Toronto poinformował, że o ósmej wieczorem na ulice wyruszyły spychacze i solarki. Solenie dróg i ulic ma nie ustawać przez całą noc.

Niestety meteorolodzy przewidują, że nie lepiej będzie w poniedziałek i ostrzegają przed kolejnymi opadami śniegu w południowym Ontario. Z badań atmosfery wynika, że nagłe pogorszenie pogody spowodował przypływ niskiego ciśnienia, który przeniósł się z Alberty.

Kierowcy proszeni są o szczególnie ostrożną jazdę. Ci, co nie muszą wyjeżdżać, niech lepiej pozostaną w domach.