Rodzina Forda – zapłacimy miastu za pogrzeb Roba

Lokalnie Top News kwie 5, 2016 at 6:00 am

rob12Rodzina Roba Forda zwróci miastu koszty jakie poniósł Ratusz w zwiazku z pogrzebem zmarłego Burmistrza.

Po wystąpieniu rzecznika Rady Miasta, Jackie De Souza, który zakomunikował, że w związku z publicznym pogrzebem bylego burmistrza miasto poniosło straty w wysokości prawie 19 tysięcy dolarów, wyszczególniając poniesione koszty, rodzina Roba Forda zdecydowała, że zwróci miastu te pieniądze.

W poniedziałek w krótkiej informacji zamieszczonej na Twitterze, były szef personelu Forda, Dan Jacobs napisał, że wprawdzie podane koszty znacznie przekroczyły sumę wcześniej szacowaną przez urzędników miejskich, to rodzina nigdy nie zamierzała uchylać się od pokrycia poniesionych kosztów i zwróci je w całości.

„Rodzina w pełni zrekompensuje poniesione przez miasto koszty pogrzebu. Oczekuje na rachunek, który wyszczególni dokładnie wszystkie poniesione wydatki” – czytamy w oświadczeniu rodziny Zmarłego.

W oddzielnym wpisie na twitterowym koncie brata burmistrza, Douga Forda rodzina dodała, że „od samego początku zapowiadała, że pokryje wszystkie wydatki związane z pogrzebem”.

„Jesteśmy bezwarunkowo i na zawsze wdzięczni burmistrzowi Johnowi Tory’emu za jego życzliwość i pomoc w uroczystym pożegnaniu Roba. Dziękujemy dziesiątkom pracowników miasta, którzy przyszli do pracy na długie godziny oraz ochotnikom, którzy poświęcili swój czas by wszystko przebiegło jak należy. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Toronto, którzy przyszli towarzyszyć Robowi w Jego ostatniej drodze” – czytamy dalej w oświadczeniu rodziny.

O rachunku za pogrzeb Roba Forda pisaliśmy wcześniej w Bejsmencie.