Zmień fryzurę albo…

Lokalnie Top News kwie 9, 2016 at 5:53 pm

zz zmien 20-letnia Cree Ballah, pracownica sklepu Zara w Scarborough Town Centre dostała polecenie zmiany swojej fryzury (na zdjęciu) od dwóch menadżerów sklepu w obecności innych pracowników. Oświadczyli jej, że sklep wymaga “czystego i profesjonalnego wyglądu”. I nawet próbowali zmienić jej układ jej plecionych warkoczy.

Cree poczuła się urażona, potraktowała to jako przejaw dyskryminacji.

- To było poniżające i bardzo nieprofesjonalne - powiedziała. - Mój rodzaj fryzury jest ściśle związany z moją rasą. Ten rodzaj włosów jest trudny w układaniu. Starałam się, ale było to niewystarczające wobec standardów Zary. 

zz zmien2Obecnie rozważa złożenie skargi w Ontario Human Rights Commission ale przedtem poskarżyła się mediom (TV CBC) i oraz w kadrach sklepu Zara.

Okazało się, że nie był to pierwszy przypadek, kiedy sieć Zara oskarżana była o dyskryminowanie pracowników ze względu na rodzaj fryzury.

W pisemnym oświadczeniu zarząd sklepu oświadczył, że “firma popiera wielokulturowość i jest przeciwna wszelkim formom dyskryminacji”, dodając przy tym, że “nie ma żadnych wewnętrznych przepisów regulujących rodzaj fryzury u pracowników”.