Centrum Toronto – jak w gangsterskim filmie

Lokalnie Top News kwie 10, 2016 at 10:00 am
Porshe Cayenne SUV - takim samochodem poslugiwali się kidnaperzy.

Porshe Cayenne SUV – takim samochodem poslugiwali się kidnaperzy.

Dwóch zamaskowanych mężczyzn porwało człowieka w centrum Toronto i wywiozło w nieznanym kierunku.

Sceny, jaka rozegrała się na terenie Liberty Village w Toronto nie powstydziłby się najlepszy film akcji. Wieczorem, około 9:30, u zbiegu Liberty Street West i Hanna Avenue podjechał czarny samochód marki Porshe Cayenne SUV. Z samochodu wyskoczyło dwóch mężczyzn w kominiarkach i kamizelkach kuloodpornych, podbiegło do stojącego mężczyzny, zadało kilka ciosów, po czym wciągnęli swoją ofiarę do samochodu i szybko odjechali. Wszystko trwało kilkanaście sekund, a oniemiali świadkowie zdarznia w tym czasie zdążyli zaledwie wyciągnąć telefony komórkowe, by o sprawie powiadomić policję.

Jedyne co zapamiętali świadkowie, to, że porwany to średniego wzrostu Azjata o krótkich, ciemnych włosach, a jeden z porywających był wysoki, miał prawdopodobnie oliwkowy kolor skóry, ubrany był w jasno zieloną koszulę, kamizelkę kuloodporną i kominiarkę. Drugi z porywających niewiele różnił się od pierwszego. Świadkowie nie zapamiętali koloru jego ubrania.

Policja prosi wszystkich, którzy mogliby pomóc w odnalezieniu porwanego, lub posiadaliby jakiekolwiek informacje związane z porwaniem o kontakt telefoniczny pod numerem 416-808-1400 lub anonimowo 416-222-8477 (TIPS).

Uaktualnienie (niedziela wieczorem)

Jak podaje policja, człowiek, który został napadnięty i porwany w Liberty Village został odnaleziony i jest bezpieczny. Dochodzenie jest w toku, a policja nadal próbuje zidentyfikować dwóch mężczyzn którzy brali udział w zdarzeniu.