Zginęła ratując życie syna

Lokalnie Top News kwie 12, 2016 at 5:56 am

samob

Kobieta, która została znaleziona martwa w swoim domu w Richmond Hill próbowała ratować syna przed skutkami jego choroby.

Jej syn, który próbował popełnić samobójstwo, gdy matka usiłowała mu przeszkodzić zabił ją i siebie.

Tragedia, która rozegrała się w ubiegłym tygodniu w rodzinie Karen i Jeffrey’a Costa wstrząsnęła miescową społecznością. 22-letni Jeffrey miał problemy ze zdrowiem psychicznym.

Rodzina ofiar wydała emocjonalne oświadczenie.

„Niezachwianie i bezwarunkowo wspieraliśmy Jeffreya, który zmagał sie z chorobą psychiczną” – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez ojca rodziny, Sama Costę – „Ta niewypowiedziana tragedia, która miała miejsce w naszym domu w ubiegłym tygodniu była wynikiem miłości matki do dziecka, która chciała uchronić je przed zrobieniem sobie samemu krzywdy. (…) W ciągu ostatnich 20 lat wraz z narastającymi problemami zdrowotnymi naszego syna nasza cała rodzina była zaangażowana w pomoc w leczeniu jego problemów. Nikt nie przypuszczal, że choroba syna tak bardzo dotknie i zmieni życie nas wszystkich. Pustka po ich nagłej utracie jest niewytłumaczalna”.

Karen Costa i jej 22-letni syn Jeffrey.

Karen Costa i jej 22-letni syn Jeffrey.

Karen Costa, 52-letnia matka trójki dzieci byla pielęgniarką w Sick Kids Hospital. W nekrologu, jaki się ukazał na łamach „The Toronto Star” można przeczytać, że była osobą współczującą, lubiącą uprawiać sport i spotykać się z ludźmi.

Jej syn, Jeffrey Costa w nekrologu sportretowany jest jako kochający, opiekuńczy młody mężczyzna, zdolny i lubiany student Western University, który właśnie miał kończyć czwarty rok nauki i przygotowywał sie do studiów doktoranckich.

Ciała obojga zostały znalezione wewnątrz domu na Dunvegan Drive, w pobliżu Hwy 7 i Yonge Street, 7 kwietnia. Choć nie zostały ujawnione bezpośrednie przyczyny zgonu, widoczne były na obu ciałach odniesione rany.

Ojciec rodziny, Sam Costa napisał, że Karen I Jeffrey byli szanowani przez całą rodzinę, przyjaciół i współpracowników. „Słowa współczucia i wsparcia, jakie otrzymaliśmy od tak licznych osób były nam bardzo pomocne w przeżyciu naszej tragedii”.

Specjalne oświadczenie wydało również Centrum Uzależnień i Zdrowia Psychicznego (Centre for Addiction and Mental Health).

„CAMH jest głęboko zasmucony tragiczną wieścią o losach dwojga członków rodziny Costa. Nie możemy zapominać, że choroba psychiczna może stanowić zagrożenie dla życia. Musimy kontynuować pracę, by każdy miał dostęp do opieki, jakiej potrzebuje” – czytamy w oświadczeniu.