314 obserwacji UFO nad Ontario (9 nad Mississaugą)

Kanada Top News kwie 13, 2016 at 12:30 pm

zz ufo4Nad miastem Mississauga odnotowano w ubiegłym roku 9 oddzielnych obserwacji obiektów UFO. Mówi o tym doroczny raport (2015 Canadian UFO Survey) opublikowany przez organizację Ufology Research w Manitobie.

Między innymi w listopadzie świadkowie zarejestrowali dwa ciemnoszare obiekty wielkości zbliżonej do ciężarówek, które szybowały przez niebo w ciągu dnia. Z kolei w kwietniu ktoś zauważył i zgłosił srebrny obiekt w kształcie pączka w godzinach popołudniowych. Aż pięć obserwacji zanotowano w ciągu dnia.

zz ufo 7 zz ufo7Doroczny raport o obserwacjach nieokreślonych obiektów uznawanych za UFO tworzony jest w Kanadzie na podstawie wielu źródeł, m.in. Mutual UFO Network oraz National UFO Reporting Network w Stanach. Oba te ośrodki posiadają numery telefonów, z którymi można się łączyć bezpłatnie aby złożyć meldunek.

W całym Ontario odnotowano w ubiegłym roku 314 podejrzanych obserwacji, a w całym kraju aż 1267. To druga rekordowa liczba w ciągu ostatnich 30 lat, odkąd oficjalnie rejestruje się takie obserwacje.

Około 12% zgłaszanych meldunków ląduje w kategorii “Niewyjaśnione”, co oznacza, że w żaden sposób nie da się ich wyjaśnić w sposób racjonalny, a jednocześnie zawierają odpowiednio dużo informacji z samej obserwacji. Pozostałe określa się jako “możliwe” lub “prawdopodobne”. Najbardziej niezwykłe zjawiska trafiają na odrębną listę rankingową.

zz ufo2wNajwięcej obserwacji nad Mississaugą bo 25 (oraz 31 w Brampton) zarejestrowano w roku 2013, kiedy to narastały objawy związane z tym, że według kalendarza Majów “świat się kończy”.

Większość informacji zebranych w całej Kanadzie nie jest analizowana, co oznacza, że dane te mają “ograniczoną wartość.” Raport zauważa również, że mimo iż wiele stron internetowych zamieszcza informacje na temat obserwacji UFO, rzadko prowadzone jest jakieś rzeczywiste dochodzenie. “W rzeczywistości, można powiedzieć, że ufologia jest niemal wymarłą dziedziną wiedzy” – stwierdza raport.

zz ufo1