Właściciel ogrodu zoologicznego stanie przed sądem

Lokalnie Top News kwie 14, 2016 at 10:00 am
Przed ogrodem zoologicznym w Bowmanville demonstrowali obrońcy zwierząt.

Przed ogrodem zoologicznym w Bowmanville demonstrowali obrońcy zwierząt.

Właściciel prywatnego ogrodu zoologicznego został oskarżony o okrutne traktowanie zwierząt.

Sprawa wybuchła po tym, jak do mediów przedostało się nagranie wideo, na którym widać, że właściciel ogrodu zoologicznego w Bowmanville, Michael Hackenberger niezwykle mocno bije batem tygrysa podczas sesji treningowej.

Na nagraniu wideo widać jak właściciel ogrodu okłada zwierzę batem

Na nagraniu wideo widać jak właściciel ogrodu okłada zwierzę batem

Ontaryjskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami (Ontario Society for the Prevention of Cruelty to Animals – OSPCA) rozpoczęlo dochodzenie w sprawie nadużyć, jakich się dopuścił właściciel ZOO. W rezultacie Hackenbergerowi postawiono cztery zarzuty bezpodstawnego zadawania cierpienia zwierzętom oraz jeden zarzut niezastosowania sie do zalecanych standardów opieki nad zwierzętami.

OSPCA zakomunikowało, że będzie dalej prowadzić inspekcje w ogrodzie zoologicznym i ściśle monitorować przebywające tam zwierzęta. Jennifer Bluhm, starszy inspektor OSPCA, stwierdziła, że film wideo bardzo pomógł w postawieniu zarzutów właścicielowi ZOO.

Michael Hackenberger

Michael Hackenberger

- Okrucieństwo wobec zwierząt jest poważnym wykroczeniem. Nasza jednostka dochodzeniowa spędziła dużo czasu na dochodzenie w tej sprawie i rozmowy ze wszystkimi zainteresowanymi. Naszym priorytetem jest przede wszystkim zdrowie i dobrostan zwierząt – stwierdziła Bluhm – Mam nadzieję, że sprawa położy kres cierpieniom zwierząt, które dostarczają okrutnym ludziom rozrywki.

Wcześniej, po ujawnieniu nagrania wideo, przed ogrodem zoologicznym w Bowmanville zebrali się obrońcy praw zwierząt w proteście wobez okrucieństwa właściciela ogrodu. Około 20 osób z plakatami i napisami w rękach zorganizowało pikietę przed wejściem do ogrodu.