Rodzice obawiają się o swoje dzieci w szkole czyli przypadek w Chebucto Heights

Kanada Series Top News kwie 17, 2016 at 1:05 pm

zz falszyweDzieci uchodźców osiedlających się w Nowej Szkocji przeprowadzają brutalne ataki na innych uczniów – stwierdziła lokalna prasa (“The Chronicle Herald”), ale wiadomości takie nie przedostają się do głównych mediów w Kanadzie.

Sprawę ujawnia m.in. portal NewObserverOnline.com

Gazeta “Chronicle Herald” – jedna z niewielu prywatnych gazet w Kanadzie, po raz pierwszy opisała 8 kwietnia 2016 roku, przypadki przemocy w szkole, dokonywanej nie przez białych uczniów, ale przez dzieci uchodźców, jakie niedawno tam przybyły.

Artykuł pt. ”Rodzice obawiają się brutalności dzieci w szkole podstawowej Chebucto Heights Elementary School” ujawnił, że tzw. ”dzieci uchodźców” dopuszczają się wobec innych uczniów: ”dławienia, popychania, bicia, i słownego obrażania swoich kolegów z klasy”, przez co sprawiają, że rodzice martwią się o to czy szkoła jest w stanie utrzymać dyscyplinę.

Cytując matkę jednej z ofiar, zidentyfikowaną jako “Missy”, gazeta opisuje, że przemoc w szkole ciągle trwa i jest jej coraz więcej. Jej córka chodząca do klasy III była dwukrotnie duszona przez dwóch chłopców-uchodźców. W obu przypadkach przy pomocy łańcucha. Jeden z nich krzyczał przy tym: “Muzułmanie rządzą światem”. Pracownicy szkoły interweniowali ale według wiedzy matki, nikt nie został zdyscyplinowany.

Z kolei syn Missy, chodzący do klasy V skarżył się matce, że na boisku szkolnym uczniowie-uchodźccy pokazują gesty w poprzek szyi od lewej do prawej, naśladując podrzynanie gardła. Reakcją szkoły na zgłoszenie tych incydentów było odwołanie meczów piłki nożnej.

Inna matka, która również poprosiła o zachowanie anonimowości, powiedziała gazecie “Chronicle Herald”, że ​​jej córka została spoliczkowana po tym nie zgodziła się z opinią kolegi. Dziewczynka zgłosiła ten incydent swojemu  nauczycielowi ale szkoła nie przekazała tego rodzicom poszkodowanej uczennicy. Jej matka  powiedziała gazecie, że ​​córka błaga aby nie wysyłać jej do szkoły ze względu na uporczywe nękanie, jakie ją tam spotyka.

Według kuratorium Halifax Regional School Board, “uchodźcy” zaczęli rejestrować się w szkole Chebucto Heights na przedmieściach zz falszywe2Halifaksu w połowie lutego. W okregu szkolnym jest obecnie 252 dzieci uchodźców, a kolejnych 71 czeka na przyznanie im stałych mieszkań.

Mimo, że artykuł w “Chronicle Herald” usiłował nawet usprawiedliwiać przemoc w szkole tłumacząc ją “barierą językową” i mimo że szkoła zatrudniła nawet tłumacza pomagającego nowo przybyłym zrozumieć program i obyczaje, to jednak lokalni liberałowie napiętnowali tę gazetę, głównie za to, że odważyła się  wspomnieć, że “uciekinierzy” zachowywali się podobnie jak ich rodacy w Europie i krajach Trzeciego Świata.

W rezultacie “Chronicle Herald” usunął artykuł ze swojej strony, ale można go nadal znaleźć w licznych kopiach w Internecie.

zz falszywy66Na łamach gazety zaś ukazał się materiał informujący, że wspomniany artykuł “był niekompletny” i “ze względu na poważny charakter zarzutów, wymagał dopracowania”, mimo iż wielu rodziców potwierdzało prawdziwość oryginalnego reportażu. Gazeta oświadczyła, że  opisana historia “wzbudziła gniew wielu czytelników, szczególnie w Internecie”.

Uznała też, że nagłówek o “brutalności uczniów” był niefortunny i wycofała zlikwidowała reportaż.