Loblaw inwestuje miliard w ekspansję

Kanada Top News kwie 18, 2016 at 3:30 pm

zz loblaw1 Największa w Kanadzie sieć sklepów spożywczych i zarazem największy pracodawca, Loblaw, zamierza jeszcze w tym roku przeznaczyć miliard dolarów na budowę 50 nowych sklepów i zatrudnienie 20 tysięcy nowych pracowników.

Oprócz tego Loblaw przeprowadza renowację 150 innych sklepów, zwykle spożywczych, choć do sieci Loblaw już dawno przyłączono wiele sieci z innych branż, jak np. Shoppers Drug Mart. Do 2300 sklepów zarządzanych przez Loblaw należą m.in. delikatesy Loblaws, No Frills oraz Real Canadian Super Store, jak również sklepy odzieżowe Joe Fresh.

Sieć Loblaw z podobną deklaracją budowy 50 nowych sklepów wystąpiła już przed ponad rokiem, po czym jednak okazało się, że musiała zamknąć 52 lokalizacje w całej Kanadzie, czyli daleko rozminęła się z oczekiwaniami.

zz loblaw2Obecnie Loblaw zatrudnia około 192 tysiące osób na pełnych i częściowych etatach. W przyszłym roku liczba ta zostanie zwiększona – według planów giganta – o 2.6%. Sieć zainwestuje w ekspansję około miliarda dolarów, z czego 300 mln pochodzić będzie z Choice Properties REIT – trustu inwestującego w duże nieruchomości komercyjne.

Loblaw zapowiada, że dofinasuje i rozszerzy swój program zakupów internetowych “click-and-collect”, który polega na tym, że klient dokonuje zakupu i zapłaty przez komputer, po czym odbiera zakupione i spakowane zakupy w dowolnym sklepie. Jak narazie jednak, takich sklepów jest tylko 39.

4 maja Loblaw ujawni rezultaty finansowe za pierwszy kwartał.