Niemal codziennie strzelanina, prawie codziennie leje się krew

Lokalnie Top News kwie 18, 2016 at 6:00 am

cloud6

Torontończycy nie czują się bezpiecznie. Wielu mieszkańców żyjących w pobliżu Danforth Avenue ma obawy o swoje życie.

Poczucie zagrożenia wzbudził incydent, który zdarzył sie w niedzielę po północy, gdy na skutek strzałów z pistoletu, oddanych z przejeżdżającego samochodu zginął 20-letni Abudllah Farah.

Policjanci otrzymali informację o odgłosach wystrzałów około 1:30 w nocy. Około osiem kul zostało wystrzelonych z przejeżdżającego samochodu. Przybyła na miejsce policja znalazła ciało ofiary przy 1524 Danforth Avenue. Mężczyzna leżał na chodniku, pomiędzy dwoma zaparkowanymi samochodami, nieopodal kawiarni.

Śledczy badają okoliczności śmierci mężczyzny, ale nie mają żadnych informacji, które mogłyby naprowadzić ich na trop sprawców, poza tym, że strzały oddano z białego samochodu typu sedan.

Radna Mary Fragedakis

Radna Mary Fragedakis

Radna Mary Fragedakis mówi, że to już trzecie morderstwo, w ostatnim czasie, które ma miejsce w tym samym obszarze. Mówi też, że mieszkańcy okolicy są bardzo zaniepokojeni tym, co dzieje się w pobliżu Cloud Nine Cafe.

- Nie wierzę, że piorun bez przyczyny może uderzyć trzy razy w tym samym miejscu – mówi radna – Ludzie są coraz bardziej sfrustrowani, a my jesteśmy sfrustrowani razem z nimi. Chcemy by policja podjęła odpowiednie działania.

Michael Rusek mieszka w okolicy. Mówi, że jest „bardzo zaniepokojony” łańcuchem przemocy. Mówi, że trudno winić o to radnych, ale dodaje, że władze miasta muszą wreszcie rozwiązać ten problem.

- Musi nastąpić zmiana prawa, tak by nasze otoczenie było bezpieczne – mówi pan Rusek – Wymówki biurokracji i policji, że niewiele da się zrobić są nie do zaakceptowania.

Przyznaje mu rację radna Fragedakis.

- My naprawdę mamy do czynienia z problemem systemowym – twierdzi – Chcę upewnić się, że problemy tego miejsca i miasta zostaną rozwiązane.

cloudRadna wezwała urzędników miejskich, w tym burmistrza Johna Tory’ego i szefa policji Marka Saundersa by podjęli działania, aby przemoc z Danforth Avenue zniknęła, żeby ulice Toronto, które niemal codziennie spływają krwią ofiar strzelanin stały się bezpieczne.

Na razie wypowiedziano umowę wynajmu lokalu właścicielowi kawiarni Cloud Nine Cafe. Właściciel nieruchomości znajdzie innego najemcę.

Prawdopodobnie niebezpieczni goście tej kawiarni przeniosą się w inne miejsce. Mieszkańcy Danforth nieco odetchną. Nie rozwiąże to jednak problemu brutalnej przestępczości, która od kilku lat daje się we znaki mieszkańcom Toronto.