Cud na Eglinton Avenue

Lokalnie Top News kwie 19, 2016 at 10:00 am

metro2

Po tym, jak zamieniająca się w kupę gruzów ściana rozbieranego budynku poraniła siedmiu przechodniów, wstrzymano wszystkie prace na terenie przyszłych stacji kolejki LRT wzdłuż ulicy Eglinton Avenue.

Wypadek zdarzył sie na budowie stacji Eglinton Crosstown w pobliżu Bathurst Street w poniedziałek o 2:30 po południu. Budynek stojacy na terenie przyszłej stacji poddany był pracom rozbiórkowym. W pewnym momencie jego przednia ściana runęła na chodnik zamieniając się w gruz i poważnie raniąc kilku przechodniów. Trzy osoby – dwie kobiety i mężczyzna zostali przewiezieni do szpitala z poważnymi, lecz nie zagrażających życiu obrażeniami. Cztery pozostałe, w tym dziecko, również zostały przewiezione do szpitala, ale nie odniosły poważnych obrażeń i po udzieleniu pomocy ambulatoryjnej mogły wrócić do domu.

metroMedia podają, że podczas wypadku zdarzył się prawdziwy i trudno wytłumaczalny cud. Na prowadzony przez matkę wózek z małym dzieckiem upadły części walącej się ściany. Wózek zamienił się w powyginany i sprasowany szmelc, ale dziecko wyszło z wypadku bez najmniejszego szwanku. Będąca na miejscu wypadku Cons. Allyson Douglas-Cook powiedziała, że ratownicy uważają, że to wózek, uratował dziecku życie.

Ministerstwo Pracy nakazało wstrzymanie wszystkich prac na miejscu wypadku. Kierownictwo Metrolinx rozszerzyło ten nakaz i zdecydowało o wstrzymaniu prac rozbiórkowych na wszystkich kolejnych stacjach kolejki Eglinto Crosstown do chwili, gdy nie zostaną zakończone kontrole bezpieczeństwa na tych budowach.

Nie jest jasne, co spowodowało wypadek, ale oczekuje się, że śledczy z Ministerstwa Pracy wkrótce ogłoszą wyniki swojego dochodzenia.