Obchody 420 – święto marihuany

Lokalnie Top News kwie 21, 2016 at 10:00 am

420c

W torontońskiej manifestacji zwolenników palenia marihuany wzięło udział tysiące osób.

420aDoroczne „Obchody 420”, zwane też „Świętem Konopii”, odbyły się w centrum Toronto na Dundas Square, u zbiegu ulic Dundas St. i Yonge St. Od południa do godziny siódmej wieczorem można było posluchać muzyki reage, popatrzeć na komików, kupić różne gadgety na specjalnych stoiskach handlowych.

Entuzjaści marihuany oczekują, że premier Kanady Justin Trudeau dotrzyma słowa z okresu kampanii wyborczej i doprowadzi do liberalizajci prawa, które pozwoli na używanie tego narkotyku bez lęku o poniesienie odpowiedzialności karnej.

420dMiłośnicy konopi z GTA mają powód do radości, bo w środę rząd federalny ogłosił, że nowe przepisy wejdą w życie wiosną przyszłego roku.

Burmistrz Tory powiedział, iż ma nadzieję, że wprowadzenie nowego prawa nastąpi w zorganizowany i uporządkowany sposób.

- Musimy wraz rządami federalnym i prowincyjnym podjać działania, by prawo to weszło w życie w uporządkowany sposób – stwierdził John Tory.

Na razie wielbiciele marihuany spotkali się w najbardziej znanym i najbardziej ruchliwym punkcie miasta. Główny akt celebracji „Obchodów 420” nastąpił – jak sama nazwa imprezy wskazuje o 4:20 PM.

Jeden z twitterowiczów, Alexander napisał: „Cały Downtown Core śmierdzi marychą. Można dosłownie wywąchać gdzie jest Yonge & Dundas kilka skrzyżowań dalej”.