Strzelanina na Queensway w Etobicoke

Lokalnie Top News kwie 21, 2016 at 5:56 am

etobicoke

Tym razem w biały dzień. Do ostrej strzelaniny doszło na Queensway Avenue w Etobicoke. Ciężko ranny został jeden mężczyzna, ale wszystko wskazuje, że ujdzie z życiem.

Cały incydent zdarzył się około 1PM przed motelem Deluxe Inn, w pobliżu Atomic Avenue.

Ranny został odwieziony do St. Michael's Hospital

Ranny został odwieziony do St. Michael’s Hospital

Wezwana przez naocznych świadków policja, pojawiła się na miejscu zdarznia po kilku minutach. Rannego mężczyznę pogotowie ratunkowe odwiozło do St. Michael’s Hospital.

Supt. Shaun Narine z torontońskiej policji poinformował, że strzelanina była rezultatem sprzeczki, do jakiej doszło na chodniku przed hotelem.

- Widziałam tego gościa na ulicy, jak leżał na chodniku – opowiada jeden ze świadków zdarznia, Edith Rajna – Wielu ludzi sięgnęło po telefon by zadzwonić pod 911, niektórzy robili telefonami komórkowymi filmy wideo. Kto mógł rzucił się rannemu na pomoc.

Według policji ofiara została postrzelona wielokrotnie w dolne części ciała. Jest poważnie ranna, ale wydaje się, że przeżyje. Kilka zabłąkanych pocisków trafiło też w srebrnego vana stojącego w pobliżu.

etobicoke4- Nigdy nie spodziewałam sie, że podczas lunchu możemy zostać przywitani tego rodzaju atrakcjami – pani Rajna nie potrafi mówić o wydarzeniu bez sarkazmu.

Na razie policja nie wie kto oddał strzały, kto wywołał incydent. Śledczy mają nadzieję, że uda im się zidentyfikować tę osobę lub osoby na podstawie zapisów z kamer monitoringu, których w okolicy nie brakuje.

W związku z prowadzonym śledztwem przez kilka godzin zamknięty został dla ruchu samochodowego krótki odcinek Queensway Avenue. Później, w godzinach szczytu ruch został przywrócony.