Prince: “Kocham Toronto”

Lokalnie Top News kwie 22, 2016 at 10:00 am
Torontoński dom Prince'a

Torontoński dom Prince’a

Zmarłą gwiazda muzyki pop, Prince, zawsze wspominał Toronto z sentymentem. Znał to miasto doskonale, bo mieszkał w nim przez kilka ładnych lat.

prince mapPrince osiadł w Toronto w latach osiemdziesiatych, gdy zaślubił mieszkankę miasta, Manuelę Testolini. Wraz z nią mieszkali w okolicy Tony Bridle Path. Para rozwiodła się w 2006 roku, ale mimo to piosenkarz nie stracił sympatii do miasta, w którym przez tyle lat mieszkał.

Prince wystąpił po raz ostatni w torontońskim Sony Centre w ubiegłym miesiacu. Jego koncerty były dużą niespodzianką dla fanów piosenkarza. To, że się odbędą ogłoszono zaledwie 48 godzin wcześniej. Wyśpiewał na nich świeże interpretacje swoich starych przebojów a także zupełnie nowe kompozycje.

Prince z Manuelą na meczu zespołu Raptors.

Prince z Manuelą na meczu zespołu Raptors.

Po występach spotkał się z mediami w klubie w centrum miasta.

- Kocham Toronto – powiedział w wywiadzie udzielonym dziennikarzowi Canadian Press – To kosmopolityczne miasto. Spotkać tam można ludzi z całego świata, wszystkie rodzaje wspaniałej muzyki, pójść do świetnych restauracji, odwiedzić wielkie nocne kluby, gdzie ludzie żywo słuchają  muzyki. To miasto to nieprawdopodobny i prawdziwy tygiel. W każdym znaczeniu tego słowa.

Prince został znaleziony martwy w swoim domu w Minneapolis. Miał 57 lat.