Lisa Freihaut oskarżona o zabójstwo matki

Kanada Top News kwie 23, 2016 at 3:45 pm
Zamordowana i jej córka

Zamordowana i jej córka

Mieszkanka Alberty, która zalana łzami wystosowała publiczny apel o pomoc w rozwiązaniu zagadkowego zabójstwa swojej matki została oskarżona o morderstwo drugiego stopnia.

Zasztyletowana 78-letnia Irene Carter został znaleziona 17 stycznia w swoim domu w Lethbridge w Albercie. W trzy miesiące później jej córka, 51-letnia Lisa Freihaut, pojawiła się na konferencji prasowej w siedzibie policji w Calgary, skarżąc się dziennikarzom, że jest smutna, zła i sfrustrowana “bezsensowną” śmierci matki.

  • Zwracamy się o pomoc do społeczeństwa. Jeśli macie jakiekolwiek informacje na temat tego, co stało się z moją mamą, prosimy o kontakt z policją w Lethbridge, aby mama mogła wreszcie odpocząć w spokoju i byśmy mogli wreszcie odetchnąć - powiedziała córka w dniu 7 kwietnia.  - Jest to pierwszy raz, gdy nie mogę mej mamie dać kwiatów i złożyć życzeń na Dzień Matki, zobaczyć jej pięknego ogrodu i odbyć rodzinnego spotkania.

W piątek Freihaut została aresztowana w Calgary i oskarżona o morderstwo drugiego stopnia.

W komunikacie prasowym policja oświadczyła, że matka i córka były “zaangażowane w spór finansowy, a śmierć kobiety wynikła z fizycznej sprzeczki”.

Policja uważa się, że Carter zmarła 13 stycznia, ale policja dowiedziała się o zbrodni dopiero cztery dni później, kiedy Freihaut i jej mąż udali się do jej domu i – jak stwierdzili – znaleźli ciało.

Policja oświadczyła, że nie wystosowano żadnych zarzutów wobec męża Lisy Freihaut.