Dyplom za odwagę dla dzielnego nastolatka

Lokalnie Top News kwie 25, 2016 at 5:09 am
Jacob Landau w towarzystwie szefa policji i burmistrza Toronto

Jacob Landau w towarzystwie szefa policji i burmistrza Toronto

Stanął w obronie kobiety w autobusie. Został pobity przez bandziorów.

Jacob Landau, choć ma brązowy pas karate, to nie mógł dać rady sześciu napastnikom, którym przeciwstawił się, gdy zobaczył, że dokuczają starszej kobiecie w autobusie TTC. Zdarzenie miało miejsce wiosną ubiegłego roku.

- Kiedy zwróciłem im uwagę, byli trochę zaskoczeni – opowiada uczeń 11 klasy – Zrobiłem to, choć zdawałem sobie sprawę, że sam nie dam rady sześciu wyrośniętym nastolatkom. Trochę mnie poturbowali.

Jacob mówi o „poturbowaniu”, policja nazywa to ciężkim pobiciem, które zakończyło się wizytą w szpitalu. Napastnicy rzucili go na podłogę autobusu, ciężko skopali, zabrali telefon komórkowy.

- Tak, bałem się – przyznaje Jacob – Prawdę mówiąc byłem przestraszony, ale stanięcie w obronie tej kobiety było odruchem. Musiałem się przeciwstawić pomimo lęku. Teraz po tym czasie mogę z przekonaniem powiedzieć sobie, że zrobiłem to, co zrobić powinienem.

Napastnicy szybko zostali zidentyfikowani przez policyjnych śledczych. Byli uczniami pobliskiej szkoły. Wszyscy tego samego dnia zostali aresztowani.

Za swoją odwagę i pomoc prześladowanej kobiecie nastolatek został nagrodzony dyplomem „Dobrego Samarytanina”, którym otrzymał podczas ceremonii w niedzielę po południu.

Jacob był najmłodszym z 41 osób wyróżnionych dyplomem za odwagę – ludzi, którzy nie oglądając się na swoje  bezpieczeństwo nieśli pomoc bliźnim.