Pedofil w przedszkolu w Milton

Lokalnie Top News kwie 28, 2016 at 6:00 am
Milton Community Resource Centre

Milton Community Resource Centre

Pracownik przeszkola w Milton został aresztowany i oskarżony o posiadanie pornografii dziecięcej.

Dyrektorka przedszkola, gdzie oskarżony był zatrudniony stwierdziła, że była „w szoku”, gdy dowiedziała się o zarzutach.

- Zanim zatrudniliśmy kogokolwiek w naszej placówce musiał wykazać się nienaganną przeszłością, był sprawdzany przez policję – powiedziała Rebecca Barrows-Vrankulj – Dlatego jestem zaskoczona, że wśród naszego personelu znalazła się taka osoba.

Milton Community Resource Centre jest wielousługową agnecją, która oferuje takie usługi jak przedszkole oraz program wczesnej edukacji dla dzieci zamieszkałych w Milton i okolicznych gminach.

We wtorek policja rozesłała e-mailowe powiadomienia do rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola o prowadzonej sprawie. Dochodzenie prowadzone jest przez wiele policyjnych komend z Toronto, Halton i Peel.

37-letni Steven Campbell

37-letni Steven Campbell

W oświadczeniu wydanym w środę wieczorem, policja Halton i regionalny oddział Children Aid Society starają się ustalić, czy przestępcze działania nie dotyczyły również dzieci uczęszczających do przedszkola.

Rodzice są nie mniej zaskoczeni sprawą pracownika przedszkola niż jego kierowniczka.

- On był świetny w pracy z dziećmi. Moje dziecko bardzo go lubiło – powiedział jeden z rodziców – To jest zaskakujące i trudne do zrozumienia, że okazał się pedofilem.

Aresztowany, 37-letni Steven Campbell stanął na pierwszym przesłuchaniu przed sądem. Został zwolniony z aresztu za kaucją. Ponownie będzie musiał zgłosić się do sądu w przyszłym miesiącu.