Książę Harry z wizytą

Kanada Top News maj 3, 2016 at 12:30 pm

zz harry1zz harry2 zz harry5Książę Harry przybył do Toronto w związku z inauguracją 2017 Invictus Games – igrzysk dla niepełnosprawnych weteranów wojennych, których książę jest założycielem i patronem.

Odbył już 4 oficjalne spotkania z zawodnikami i organizatorami w związku z Igrzyskami.

Invictus Games w Toronto potrwają od 26-30 września 2017 roku. Będzie w nich brało udział 600 zawodników z 16 państw, którzy będą rywalizować w 12 kategoriach sportowych.

Pierwszym punktem jego wizyty było spotkanie z premierem Kanady, Justinem Trudeau. Następnie wziął udział w ceremonii inaugurującej w Royal York Hotel. Harry spotkał się tam z dygnitarzami i członkami kanadyjskiej reprezentacji.

Natomiast w tym roku igrzyska rozpoczną się 8 maja w Orlando na Florydzie. Z tej okazji  para prezydencka USA wysłała wiadomość do księcia, czy gotowy jest na rywalizację podczas igrzysk oraz krótkie nagranie, w którym Michelle i mąż żartobliwie droczą się z Harrym i rzucają mu wyzwanie, mówiąc: „Hey książę Harry. Pamiętasz kiedy powiedziałeś nam, że ‚wyzywasz’ nasz na Invictus Games? Uważaj, czego sobie życzysz„. W tle możemy zobaczyć żołnierzy, którzy zaczynają „stroić miny”, a jeden z nich robi pewien gest mówiąc „boom”.

Książę Harry szybko odpowiedział na wiadomość pary prezydenckiej na Twitterze: „Na wasze nieszczęście, nie byłem sam, kiedy wysłaliście mi tę wiadomość…” po czym opublikował nagranie ze swoją babcią! Królowa Elżbieta po obejrzeniu wiadomości od Baracka Obamy i jego żony mówi z uśmiechem: ” *Och, naprawdę? Proszę… A książę Harry na koniec wykonuje swój własny gest „boom”.

Zdania są podzielone co do tej wypowiedzi królowej: niektórzy twierdzą, że Elżbieta powiedziała „boom”, a nie „och”.