Rodzina Fordów stawia na młodość

Lokalnie Top News maj 5, 2016 at 10:01 am
Michael Ford w parku imienia swego dziadka, krótko po śmierci wujka - byłego burmistrza Toronto i radnego miasta z okręgu Etobicoke North.

Michael Ford w parku imienia swego dziadka, krótko po śmierci wujka – byłego burmistrza Toronto i radnego miasta z okręgu Etobicoke North.

21-letni Michael Ford będzie ubiegał się o miejsce radnego po swoim wujku, zmarłym byłym burmistrzu.

Torontońscy radni zdecydowali się przeprowadzić wybory uzupelniające w celu obsadzenia wakującego, po śmierci Roba Forda, stanowiska radnego z okręgu Ward 2 w Etobicoke. Krótko po tym, jak decyzja została podjęta, Michael Ford wydał oświadczenie, że złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska trustee w Toronto School Board i chce wystartować w wyborach na radnego.

„Urodziłem się w okręgu Ward 2, dorastałem tutaj i mam nadzieję służyć ciężko pracujacym mieszkańcom północnej części Etobicoke” – czytamy w oświadczeniu Michaela Forda – „Trzy pokolenia rodziny Fordów służyły naszej społęczności. Chcę wzorować się na tej spuściźnie, tradycji służby publicznej, a oznacza to, że trzeba być wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc” – czytamy dalej.

W oświadczeniu młody Michael Ford napisał też, że poprzez swoją działalność chce sprzyjać tworzeniu nowych miejsc pracy, chce też, tak jak jego poprzednicy, wspierać nowe inwestycje w transporcie publicznym.

Michael Ford„Moje przesłanie jest proste – razem możemy dokonać wielkich rzeczy na rzecz naszej społeczności – stwierdził Michael Ford – Będę przez cały czas robił wszystko co możliwe dla tworzenia nowych miejsc pracy i rozwoju gospodarczego w naszym regionie.”

Kilka dni temu chęć ubiegania się po śmierci brata zgłosił również Doug Ford. Zaznaczył jednak, że nie jest wykluczone, że o funkcję tę będzie się ubiegał jego i Roba siostrzeniec, Michael. Wszystko więc wskazuje na to, że zasłużona dla Toronto rodzina Fordów po namyśle wspólnie zdecydowała, że przyszedł czas, by sprawami miasta zajęła się trzecia, najmłodsza generacja rodu.

Jak na razie Michael Ford jest jedyną osobą, która publicznie zgłosiła chęć ubiegania się o fotel radnego w okręgu Ward 2.

Choć kandydat nie zdążył dokonać odpowiednich formalności i nie złożył oficjalnie odpowiednich dokumentów w komisji wyborczej, to już teraz rozpoczął swoja kampanię w Internecie.

A oto rodzina Fordów, której trzecie pokolenie zaczyna swoja działalność na rzecz Toronto.

Rysunek wykonano w ubiegłym roku.

Rysunek wykonano w ubiegłym roku.