Cyclone z Mississaugi otworzył fabrykę w Kraśniku

Polacy w Kanadzie Series Top News maj 24, 2016 at 4:00 pm

zz otwarcie2Jeszcze w tym roku firma Cyclone rozpocznie produkcję części do samolotów w Kraśniku. W poniedziałek uroczyście otwarto fabrykę i przecięto wstęgę.

- To dopiero początkowa faza. Aktualnie skończyliśmy renowację budynku i będziemy ustawiać maszyny - mówi Andrew Sochaj, prezes Cyclone Manufacturing Inc., z siedzibą w Mississaudze.

- To jeszcze trochę zajmie, bo proces dostania certyfikatów jest długi i czasochłonny. Ale musimy przez to przejść, bo samoloty latają po 30 lat i wszystko musi być dobrze zrobione. Nasze części w samolocie nigdy nie są wymieniane. Ten etap potrwa jeszcze 3-4 miesiące – dodaje prezes Sochaj.

Jak dotąd firma na stałe zatrudniła w Kraśniku ok. 10 osób. W przyszłym roku zatrudnienie sięgnie 100 osób.

Obecny na rynku od ponad 50 lat Cyclone produkuje części dla potentatów branży lotniczej z całego świata takich jak: Lockhead Martin, Saab, Embraer, Bombardier, Airbus czy Boeing. Cyclone produkuje głównie części do skrzydeł, kadłubów i ogonów.

W poniedziałkowym, oficjalnym otwarciu zakładu uczestniczyli polscy i zagraniczni kontrahenci firmy, a także przedstawiciele rządu i władze samorządowe. W uroczystościach wzięli udział m.in. Marcin Bosacki, ambasador Polski w Kanadzie oraz Jarosław Stawiarski, wiceminister sportu i turystyki.

Kraśnicka fabryka jest pierwszym zagranicznym oddziałem firmy – poniżej zdjęcia z otwarcia.

zz otwarcie5 zz otwarcie4 zz otwarcie3 zz otwarcie

zz otwarcie10