NBA: Cleveland Cavaliers zastopowani po raz drugi

Lokalnie Top News maj 24, 2016 at 12:35 pm

zz clevelandCleveland Cavaliers nie mogą czuć się już pewnie w finałach Konferencji Wschodniej. Po dwóch wyjazdowych meczach w Toronto, w rywalizacji z Toronto Raptors jest remis 2-2.

Przed tymi spotkaniami LeBron James i spółka cieszyli się mianem ekipy niepokonanej w tych play-off. Kawalerzyści przegrali z Dinozaurami drugi mecz z rzędu 99:105.

Dwie porażki z rzędu w play-off z przeciwnikiem z własnej konferencji przydarzyły się Cleveland Cavaliers po raz ostatni w 2010 roku, gdy rywalizowali z Boston Celtics. W poprzednim roku nikomu, oprócz Golden State Warriors w wielkim finale, nie udało się pokonać dwa razy z rzędu Cavs.

zz cavaliersOsiem z dziesięciu pierwszych rzutów w meczu goście ze stanu Ohio chybili, ułatwiając koszykarzom Toronto osiągnięcie prowadzenia 13:5. Tyronn Lue poprosił o czas i zmienił nieco oblicze swojej ekipy, dzięki czemu po pierwszej odsłonie strata Cavaliers do Raptors była niewielka 24:27.
15 punktów zdobytych przez Kyle’a Lowry’ego w drugiej kwarcie (w tym trzy celne rzuty z obwodu) doprowadziły do znacznego powiększenia przewagi Dinozaurów, wynik na półmetku brzmiał 57:42. Dopiero w trzeciej części meczu gospodarze rzucali pierwsze rzuty wolne, trafił je DeMar DeRozan.
To był najlepszy fragment meczu w wykonaniu Cleveland, skuteczne trzy próby z dystansu na początku tej kwarty napędziły Cavaliers i przed ostatnimi 12 minutami deficyt punktowy nie był już dwucyfrowy, było 69:78. Na sześć minut przed końcem zawodów Kawalerzyści prowadzili trzema punktami 92:89, wszystko dzięki fantastycznemu rozpoczęciu ostatniej odsłony od serii 8:0. Później gra długo toczyła się “kosz za kosz”.
Ostatnie punkty z gry dla Raptors zdobyli DeRozan i Lowry, dwóch najlepszych strzelców tego spotkania (32 i 35 pkt).
Musimy kontynuować taką grę. Kiedy rywale wyprowadzą cios, my musimy im oddać. A jeśli zadadzą trzy ciosy, to my musimy uderzyć cztery razy – podkreślił Lowry.
Wynik poniedziałkowego spotkania playoffs NBA:
Mecz numer pięć zostanie rozegrany w środę w Cleveland.