Ludomir Blicharski – weteran i społecznik

Odeszli ostatnio Top News maj 26, 2016 at 12:30 pm

zz bli4Urodzony w Polsce w 1921 roku, zmarł 22 maja w wieku 95 lat. Ludomir (Lou) pracował w DeHavilland Aircraft i był członkiem Stowarzyszenia Weteranów 2 Polskiego Korpusu 8 Armii Brytyjskiej. Uczestnik bitwy pod Monte Cassino.

Pozostawił w głębokim żalu ukochaną żonę Helenę, dzieci: Suzanne (Frank), Victor (Irene) i Edward (Karen), wnuki Bryan (Kathryn), Garrett, Nicole, Mitchell (Ana), Amanda (James), Jennifer, Michael i Tara oraz prawnuków: Carter, Jack and Charlotte. Pozostanie na zawsze w pamięci swojej kochającej rodziny i przyjaciół.

Wizytacja będzie miała miejsce w “The Glendale Funeral Home and Cemetery”, 1810 Albion Road, Etobicoke, w czwartek w godz. 4-8 p.m. Msza św, pogrzebowa odprawiona będzie w piątek 27 maja o 11:30 a.m. w kościele rzymsko-katolickim St. Benedict’s, 2194 Kipling Avenue w Etobicoke. Pogrzeb po Mszy św. na cmentarzu Queen of Heaven Cemetary.

Poniżej zdjęcia w ostatnim dniu Jego życia podczas uroczystości 72. rocznicy Bitwy o Monte Cassino w Parku Im. I. Paderewskiego.

zz bli1

L. Blicharski pierwszy z lewej

Drugi z lewej

Drugi z lewej

Ostatni uścisk z żoną

Ostatni uścisk z żoną