Ptak w zmowie z szaleńcem? Ukradł dowód!

Kanada Series Top News maj 27, 2016 at 12:30 pm


zz wrona1Canuck to wrona kleptomanka. Jest powszechnie rozpoznawana przez mieszkańców Vancouver. Ma nawet własny fanpage na Facebooku. Tym razem jednak przesadziła. Spodobał jej się nóż, którym szaleniec zaatakował policjantów. Więc go sobie zabrała.

Canuck (w slangu: Kanadyjczyk) jest opisywany w mediach jako “najsłynniejsza wrona Vancouver”. I nic dziwnego.

Jak podaje Vancouver Sun  w ostatni wtorek policjanci postrzelili człowieka, który rzucił się na nich z nożem. Gdy ogrodzili miejsce zdarzenia, nagle podleciał do nich ptak i ukradł leżący na ziemi nóż. Od razu rozpoznano Canucka, który ma na jednej nodze charakterystyczny, czerwony pasek… i sporo na sumieniu.

Policja twierdzi, że wrona podniosła nóż zza policyjnej taśmy i upuściła go dopiero po pościgu, ok. 6 metrów dalej. Próbowała też ukraść parę okularów i urządzeń należących do załogi News TV. Jak mówią świadkowie, podejrzany przed przybyciem policji podpalił samochód. Canuck usadowił się właśnie na spalonym wraku.

- Wrona była bardzo uparta, ale w końcu udało się dołączyć nóż do zebranych dowodów – podaje policja z Vancouver. Mike Howell, jeden z obecnych na miejscu reporterów, stwierdził, że w swojej ponad 20-letniej karierze nigdy nie widział czegoś podobnego.

zz wrona2To nie pierwszy taki wybryk tego ptaka.

Strona na Facebooku poświęcona Canuckowi przypomina wcześniejsze incydenty (patrz filmiki poniżej). W tym przejażdżki na pojazdach komunikacji miejskiej i atak na rowerzystę.

W ubiegłym roku w rozmowie z mediami jeden z mieszkańców skarżył się, że ptak znany jest z kradzieży “paczek papierosów, bibułek, zapalniczek, drobnych monet, kluczy… Prawie wszystkiego, na czym może położyć łapę” – stwierdził.

To jednak z pewnością najbardziej ujmujący i uroczy złodziej na świecie.