To dopiero będzie duet!  Raonić + McEnroe

Kanada Top News maj 29, 2016 at 4:00 pm
McEnroe dołączył do sztabu Raonicia

McEnroe dołączył do sztabu Raonicia

Słynny amerykański tenisista John McEnroe, siedmiokrotny triumfator turniejów Wielkiego Szlema, dołączy do sztabu szkoleniowego kanadyjskiego tenisisty Milosa Raonicia. 

Ma rozpocząć współpracę od przygotowań do turnieju na Wimbledonie.

57-letni Amerykanin triumfował trzykrotnie w Wimbledonie (1981, 1983-1984) i czterokrotnie w US Open (1979-1981 oraz 1984). Był finalistą French Open w 1984 r.

Kiedy nadejdzie Wimbledon, zamierzam pomóc facetowi, który nazywa się Milos. On może wygrywać więcej meczów i turniejów. Jest jednym z pięciu czy sześciu tenisistów, którzy mają szansę na triumf w tegorocznym Wimbledonie. Jestem podekscytowany tą współpracą - powiedział McEnroe, znany ze swojego impulsywnego charakteru, szczególnie na korcie. Amerykanin ogłosił swoją decyzję w trakcie trwającego French Open w telewizji Eurosport.

Dziewiąty na świecie 25-letni Raonić, urodzony w stolicy Czarnogóry Podgoricy, zajmuje obecnie dziewiątą lokatę w rankingu tenisistów ATP World Tour. W piątek w 3. rundzie singla French Open pokonał Słowaka Andreja Martina.

Największe sukcesy kanadyjskiego tenisisty, którego głównym szkoleniowcem jest Hiszpan Carlos Moya, to półfinał Wimbledonu 2014 oraz ta sama faza rywalizacji w tegorocznym Australian Open.