Kotek w Internecie zwabił ofiarę gwałtu

Lokalnie Top News maj 30, 2016 at 6:00 am
Oskrażony o gwałt Ghenadie Carpov

Oskrażony o gwałt Ghenadie Carpov

Najpierw pozwolił jej się pobawić z kotem, potem podał narkotyk, a następnie zgwałcił.

26-letnia kobieta znalazła na popularnej stronie internetowej Kijiji ogłoszenie o sprzedaży małego kotka. Umówiła się ze sprzedającym w czwartek, 26 maja, w jego mieszkaniu, w okolicach Yonge Street i Finch Avenue. Kiedy przyjechała do domu mężczyzny sprzedający pokazał jej kota. Gdy zdecydowała się na jego kupno, po zakończeniu transakcji sprzedający poczęstował kobietę herbatą i kanapkami, by w tym czasie miała możliwość oswojenia swojego nowego pupila.

- Kobieta zgłosiła, że po spożyciu żywności poczuła się źle. Twierdzi, że do poczęstunku dodany został jakiś rodzaj leku, narkotyk lub jakaś inna szkodliwa substancja – mówi David Hopkinson, oficer torontońskiej policji – Na razie nie wiemy co to było.

Kiedy kobieta poczuła się źle, mężczyzna zaprowadził ją do swojej sypialni, gdzie została zgwałcona.

Kiedy sprawa trafiła do mediów, głos zabrała spółka Gumtree, prowadząca stronę internetową z ogłoszeniami lokalnymi.

- Bezpieczeństwo naszych użytkowników jest najważniejsze – stwierdziła Shawn McIntyre, dyrektor do spraw relacji społecznych i komunikacji w spółce – Internetowa społeczność powinna się czuć bezpiecznie. Nasza działalność ogranicza się tylko do pośredniczenia w handlu. Z pełnym zaangażowaniem będziemy współpracować z lokalnymi i międzynarodowymi organami ścigania, jeżeli to będzie potrzebne.

- Doradzamy wszystkim korzystającym z ogłoszeń w Internecie. aby byli bardzo ostrożni w kontaktach z nieznajomymi – stwierdził konst. Hopkinson – Odnotowaliśmy wiele przypadków, gdy przy kupnie różnych rzeczy usiłowano dokonać czynów niezgodnych z prawem. Były wśród nich ataki na osoby zawierające transakcję.

Dzień później, 27 maja torontońska policja aresztowała 52-letniego Ghenadieja Carpova. Został oskarżony o napaść seksualną i podanie trującej substancji. Policja podejrzewa, że nie był to jedyny przypadek takiej działalności oskarżonego.