TTC ostrzega, że będzie… wywłaszczać

Lokalnie Series Top News czer 1, 2016 at 3:45 pm
Scott Cole

Scott Cole

Przedłużona trasa metra w Scarborough nie została jeszcze precyzyjnie i oficjalnie ustalona ale mimo to mieszkańcy otrzymują już zawiadomienia, że ​​ich domy mogą zostać przejęte do rozbiórki.

Niektórzy rezydenci cichej ulicy Stanwell w Scarborough mieszkają tam od 40 lat. Właśnie kilkunastu z nich otrzymało listy polecone dotyczące ewentualnego wywłaszczenia w celu zrobienia miejsca pod budowę dla nowego metra.

- Nie wyjadę stąd. Musieliby mnie zabić - mówi Scott Cole po otrzymaniu pisma z TTC, informującego, że jego bungalow może zostać zburzony.

Przedłużona linia metra biegła będzie w kierunku północno-wschodnim pod McCowan Rd. Mimo iż władze nie precyzują dokładnego jej przebiegu, mieszkańcy powszechnie uważają, że “ewentualnie” oznacza “zdecydowanie” czyli, że każdy adresat pisma TTC będzie się musiał pożegnać ze swoim domem. Według TTC, ostateczne rekomendacje zostaną przedłożone Radzie Miejskiej w połowie lipca.

Vivek Bhatt

Vivek Bhatt

- Kocham to miejsce - mówi Vivek Bhatt. - Spędziłem tu 14 lat, wychowałem dzieci. Twierdzi, że nie przyjmie mniej niż 2-3 mln rekompensaty od miasta.

- Nie chcę żadnych ofert, ani 2 ani 3 milionów! To jest mój dom i zostaję w nim czy im się to podoba, czy nie - mówi z kolei chory na raka Scott Cole, któremu lekarze dali rok życia.

Tymczasem miasto zapewnia, że “podejmie odpowiednie wyceny wartości nieruchomości, aby upewnić się, że każdy z właścicieli otrzyma uczciwą ofertę”…

Rzecznik TTC Brad Ross powiedział, że jego firma rozesłała prawie 100 zawiadomień  o potencjalnym wywłaszczeniu do domów, pod którymi może przechodzić przyszła linia metra.

Ostateczne przedłużenie linii Bloor-Danforth musi jeszcze zostać oficjalnie potwierdzone, ale oczekuje się, że przebiegnie ona pomiędzy stacją Kennedy a Scarborough Town Centre. Rada planuje zatwierdzić to jeszcze w tym roku, a wówczas budowa powinna rozpocząć się w 2018 roku, natomiast użytkowanie metra – nie wcześniej niż w 2023 roku.