Niedoszły zabójca z Kanady wpadł na poznańskim lotnisku 

Polacy w Kanadzie Top News czer 2, 2016 at 4:00 pm

zz polakFałszywego kanadyjskiego policjanta, mężczyznę poszukiwanego przez Interpol, zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej na lotnisku Poznań – Ławica. Polak podejrzewany jest m.in. o usiłowanie zabójstw na terenie Kanady, grozi mu dożywocie. 

Do zatrzymania 36-latka doszło 1 czerwca na terenie lotniska na poznańskiej Ławicy. Mężczyzna zgłosił się tam do odprawy paszportowej przed odlotem samolotu do Irlandii. Podczas kontroli, funkcjonariusze Straży Granicznej odkryli, że mężczyzna jest poszukiwany przez kanadyjskie biuro Interpolu.

- Podróżny został zatrzymany. W ustaleniu prawdziwej tożsamości nie przeszkodziła strażnikom nawet zmiana nazwiska dokonana przez poszukiwanego - podkreśla Irena Skuliniec, rzecznik prasowy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Polak, od sześciu lat poszukiwany przez kanadyjski wymiar sprawiedliwości, jest podejrzewany o dokonanie licznych przestępstw na terytorium Kanady, w tym usiłowania zabójstw, nielegalnego posiadania i użycia broni palnej, podawania się za policjanta.

Zgodnie z kanadyjskim prawem grozi mu dożywocie.

- Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy, po wykonaniu wstępnych czynności procesowych, przekazali zatrzymanego mężczyznę poznańskim policjantom – wyjaśnia Skuliniec.