Szalona impreza na jachcie

Polacy w Kanadzie czer 8, 2016 at 1:38 pm

zz kc1Sezon żeglarski rozpoczęty, w marinach wiatr gra na wantach, na jeziorach coraz częściej kwitną białe żagle jachtów. Na wodzie świetnie się imprezuje, chłodna bryza ratuje od ontaryjskich upałów, a łódka zapewnia prywatność i spokój. Nawet najlepsza impreza na jachcie może mieć jednak przykre konsekwencje prawne i finansowe, jeśli nie znamy obowiązujących przepisów.  A jeśli odrobinę za daleko poniesie nas fantazja – niefortunny skok na główkę może zakończyć się dożywotnim kalectwem, przykuciem do wózka inwalidzkiego, a nawet śmiercią.

Jak uniknąć tragedii? Jak kanadyjskie prawo patrzy na popołudniowe piwo na pokładzie własnego jachtu?  Jakie przepisy obowiązują w Ontario i dlaczego za prowadzenie łajby po pijaku grozi utrata prawa jazdy? Na te i inne pytania związane z regulaminem wodnym i kulturą morskiej „jazdy” odpowiedzi znajdziesz już w najbliższy poniedziałek!

Polsko–Kanadyjski Jacht  Klub „Biały Żagiel” zaprasza wszystkich zainteresowanych do swojej siedziby przy 71 Judson St. w Toronto na bezpłatny, godzinny wykład oraz spotkanie z oficerem policji wodnej.

zz kc2Obok zagadnień prawnych poruszone zostaną kwestie bezpieczeństwa. Przytoczonych będzie także kilka historii z pracy policji wybrzeża, głównie akcje ratownicze i szukanie topielców. To bez wątpienia najlepsza okazja na zaczerpnięcie wiedzy u źródła. Nie musisz być członkiem Klubu by wziąć udział w spotkaniu. Spotkanie obędzie się 13 czerwca (poniedziałek) o 7 pm.

Tymczasem żeglarze zrzeszeni w Białym Żaglu najbliższy weekend spędzą w Chicago na eliminacjach do jednych z największych w Ameryce Północnej regat American Cup. Natomiast w kolejny weekend (18-19 czerwca) Komandor Michał Bogusławski zaprasza wszystkich miłośników żeglarstwa na Toronto Island na tzw. Open House.

Podczas imprezy można będzie zajrzeć na pokład łodzi, porozmawiać z właścicielami, a przy dobrej pogodzie popływać po jeziorze.

Lato zawsze lepiej smakuje na wodzie.

(kc)