Krakowski festiwal na kanadyjskiej ziemi

Lokalnie Top News czer 9, 2016 at 12:30 pm
Olivia

Olivia

Wacław Zimpel

Wacław Zimpel

Polski zespół T’ien Lai, a  także klarnecista Wacław Zimpel oraz Olivia pojawią się 10 i 11 czerwca w Toronto wśród całego szeregu innych nowych, młodych wykonawców z całego świata podczas dwudniowego koncertu Unsound na terenie hali w Toronto Port Lands w ramach 10. edycji festiwalu Luminato. 

Jest to koncert muzyki elektronicznej i eksperymentalnej z korzeniami w Krakowie. Tam właśnie powstał w małych klubach i piwniczkach, a zręczny patent pomknął w świat.

Obecnie umiędzynarodowiony, niepowtarzalny festiwal Unsound pojawia się w swoich odmianach oprócz Toronto również w Nowym Jorku, Londynie i Amsterdamie.

T'ien Lai

T’ien Lai

- Rozwój kultury jest zazwyczaj napędzany przez długotrwałe napięcie między centrum a peryferiami – tłumaczy dyrektor artystyczny Unsoundu Mat Schulz.

- Operując z Krakowa, doświadczamy tego na co dzień i staramy się działać przeciwko tej binarności. Polski festiwal organizujący ważne wydarzenia muzyczne w Nowym Jorku, Londynie czy Toronto jest niezwykłym zjawiskiem. Jednak w czasach, gdy sytuacja na świecie wydaje się coraz bardziej niepewna, chcemy świadomie zgłębić działania odbywające się na marginesie, w kontekście geograficznym, politycznym, tożsamościowym, interakcji online i po prostu dzisiejszego środowiska społecznego.

Więcej informacji o kanadyjskiej edycji Unsoundu – TUTAJ.

Hearn Generating Station

Hearn Generating Station