Nauczycielka opętana seksem?

Lokalnie Top News czer 10, 2016 at 6:00 am
Szkoła, w której przez ostatnie dwa lata uczyła Amanda Perreault.

Szkoła, w której przez ostatnie dwa lata uczyła Amanda Perreault.

Nauczycielka z Mississaugi została oskarżona o przestępstwa o charakterze seksualnym.

27-letnia Amanda Perreault została aresztowana w zwiazku z dochodzeniem prowadzonym w czterech szkołach na terenie GTA w sprawie incydentów, które zdarzyły się w przeciągu ostatnich czterech lat. Fakt ten potwierdził rzecznik Dufferin-Peel Catholic Shool Board. Według rzecznika nauczycielka przez dlugi czas pracowała jako nauczyciel zastępczy. Ostatnie dwa lata była zatrudniona jako nauczycielka klas drugich i trzecich w St. James Catholic Global Learning Centre.

Amanda Perreault  - zdjęcie z platformy Linkedin.

Amanda Perreault – zdjęcie z platformy Linkedin.

Na nauczycielce ciąży kilka zarzutów takich jak: zgwałcenie, napaści seksualne, udostępnianie treści pornograficznych dzieciom.

Rodzice uczniów, którzy uczęszczali do klas, w których uczyła Perreault są zaszokowani wiadomością o aresztowaniu nauczycielki.

- Jestem bardzo zaniepokojona. Moje dziecko ma trudności i nie wiem, czy to ma związek z tym, co robiła nauczycielka – mówi reporterom CP24 Angela Fortunato.

- Jestem zaniepokojona, ale myślę, że po prostu trzeba poczekać i zobaczyć jak sprawy się potoczą – mówi Rosemary Pereira – Niezależnie od wszystkiego, to smutna wiadomość dla wszystkich zaangażowanych.

List, jaki otrzymali rodzice od władz szkolnych stwierdza, że nauczycielka została zawieszona i, że władze szkolne współpracują z policją.

Amanda Perreault we wtorek pojawiła się w sądzie na pierwszym przesłuchaniu. Została zwolniona z aresztu po wpłaceniu kaucji.

Następne spotkanie na sali sądowej zaplanowane jest na 27 czerwca.