Historyczny rzut piłeczką

Lokalnie Top News czer 11, 2016 at 10:00 am

ptch

Rachel Lauren Clark, jako pierwsza transseksualistka w historii rozpoczęła mecz baseballa.

W ten sposób torontońska drużyna Blue Jays włączyła się w obchody święta środowisk LGBT. Honorowy rzut piłką (pitch) dokonał się przed meczem z amerykańską drużyną Baltimore Orioles.

- Jestem bardzo dumna z tego, że mogłam to zrobić – powiedziała Clark, która jest sekretarzem Komitetu Organizacyjnego Pride Toronto – Jest bardzo wielu członków naszej społeczności, którzy przez lata walczyli ciężko o nasze prawa. Chciałabym by wszyscy oni byli tu dzisiaj ze mną.

Clark rzuciła piłkę do Marco Estrada, który na pamiątkę podarował jej piłkę ze swoim autografem i pozował do zdjęcia na boisku.

Transseksualistka podkreśliła, że czuła, że publiczność zebrana na stadionie powitała ją ciepło, że ją akceptuje. Dodała jednak, że ludzie tacy jak ona wciąż mają długą drogę do przebycia.

- To rok 2016 – powiedziała Clark – Mam nadzieję, że dzięki temu, że miałam sposobność przebywania wśród graczy baseballowych, będzie mniej transfobii w przyszłości. Może część osób, która mnie zobaczyła zmieni zdanie na temat transseksualistów i sposób ich postrzegania.

Torontoński „Pride Month” rozpoczął się w zeszłym tygodniu i potrwa do 3 lipca.