Kolejny minister opuszcza rząd Kathleen Wynne

Lokalnie Top News czer 11, 2016 at 11:34 am
Wkrótce w Parlemencie Ontario Kathleen Wynne ma ogłosić przebudowę swego rządu.

Wkrótce w Parlemencie Ontario Kathleen Wynne ma ogłosić przebudowę swego rządu.

Minister Mario Sergio zdecydował się na wyprzedzający ruch – nim otrzymał dymisję, sam zdłożył rezygnację.

Sergio, prowincyjny minister do spraw seniorów wystosował list, w którym napisał, że nadszedł czas, aby wprowadzić pewne zmiany w jego życiu politycznym. W zwiążku z tym zdecydował się wystąpić z liberalnego gabinetu.

Mario Sergio

Mario Sergio

„Z ciężkim sercem poinformowałem panią premier o mojej decyzji, aby odejść z jej gabinetu” – napisał ustępujący minister – „Wierzę, że nadszedł czas, aby zrobić miejsce dla nowej generacji, dla nowych idei”.

Jednocześnie Sergio nie powiedział, czy zrezygnuje z mandatu poselskiego do parlamentu prowincyjnego. Nie napisał też, czy będzie się ubiegał o reelekcję w 2018 roku, z okręgu Toronto York West, który reprezentuje nieprzerwanie od 1995 roku.

Premier Kathleen Wynne wydała oświadczenie, dziękując mu za jego służbę publiczną.

Sergio jest trzecim ministrem, który w tym tygodniu zrezygnował z pracy w rządzie po prokuratorze generalnym Madeleine Meilleur i Municipal Affairs and Housing Minister, Tedzie McMeekin.

Obserwatorzy ontaryjskiej sceny politycznej twierdzą, że rezygnacje ministrów wskazują na rychłą przebudowę gabinetu, na którą ma się zdecydować premier Kathleen Wynne.