Nabierali naiwnych emerytów

Lokalnie Top News czer 11, 2016 at 6:20 am

oszu

Dwóch mężczyzn z Milton stanie przed sądem z zarzutami poważnego oszustwa.

46-letni Harry Cole i 39-letni Elo Cole stworzyli system wyłudzania pieniędzy od emerytów, głównie ze Stanów Zjednoczonych.

Według śledczych torontońskiej policji i amerykańskich agencji dochodzeniowych takich jak Homeland Security oraz Internal Revenue Service otrzymywali pocztą przesyłki, które zawierały czek i list, w którym informowano ich, że powinni skontaktować się z agentem roszczeniowym (claims agent).

W rozmowie z emerytem, który „połknął haczyk” i zatelefonował, osoba podająca sie za agenta polecała rozmówcy zdeponowanie czeku i wysłanie pieniędzy z powrotem. Za to emeryt miał otrzymać nagrodę.

Oszuści liczyli na to, że emeryci zwabieni perspektywą nagrody szybko przyślą pieniądze do agenta, zanim bank ich poinformuje, że czek jest fałszywy. Okazuje się, że takich naiwnych starych ludzi nie brakowało.

Pieniądze zebrane z oszustwa były „prane” zarówno w USA jak i w Kanadzie. W szajce uczestniczyli nie tyko panowie z Milton, ale to właśnie oni byli mózgiem całego przedsięwzięcia.

Poza panami Cole aresztowano pięć osób. Oskarżone one zostały o oszustwo w wysokości przekraczające sumę 5000 dolarów, pranie brudnych pieniędzy oraz współtworzenie i udział w grupie przestępczej.