Sąd Najwyższy zalegalizował seks oralny ze zwierzętami?

Kanada Top News czer 11, 2016 at 4:00 pm

zz dogs3Sąd Najwyższy Kanady dokonał zaskakującego, paradoksalnego  orzeczenia, z którego pośrednio wynika, że niektóre akty seksualne dokonywane przy udziale zwierząt są legalne. 

Doszło do tego przy okazji procesu apelacyjnego mężczyzny, który rozsmarowywał masło orzechowe na genitaliach swoich pasierbic i nagrywał jak pies je zlizuje. Został oskarżony o molestowanie dziewczynek, ale uniewinniony z zoofilii. Mężczyzna na początku został skazany również za zoofilię, ale odwołał się w swojej sprawie do Sądu Najwyższego. Sędziowie (stosunek głosów 7-1) zadecydowali, że dopuszczalne są stosunki seksualne ze zwierzętami, dopóki nie dochodzi do penetracji.

Reprezentujące jako jedyna odmienne zdanie sędzia Rosalie Abella stwierdziła: „Akt penetracji nie powinien być decydujący przy definiowaniu zoofilii. Jakikolwiek akt szz dogs2eksualny ze zwierzętami jest ze swej natury oparty na wykorzystywaniu, nieważne czy dochodzi do penetracji.”

Pozostali sędziowie stwierdzili jednak, że “wydane orzeczenie nie oznacza otwarcia sezonu na seksualne wykorzystywanie zwierząt”.

Działaczka na rzecz zwierząt Camille Labchuk zgadza się ze zdaniem odmiennym sędziny Abelli: - Kanadyjski wymiar sprawiedliwości przyznał dzisiaj licencję tym, którzy seksualnie molestują zwierzęta. Jest to nie do przyjęcia i całkowicie sprzeczne z oczekiwaniami społecznymi.

W wielu krajach np. w Wielkiej Brytanii, Francji i Kanadzie wszelkie formy aktów na tle seksualnym z udziałem zwierząt są zakazane. Jednak zoofile często korzystają z luk prawnych, w których brakuje na przykład konkretnej wzmianki o aktywności seksualnej względem zwierząt.

zz dog1Warto przypomnieć, że dopiero kilka lat temu zoofilia została zakazana w Niemczech, po tym jak została dopuszczona pod koniec lat 60. na fali rewolucji seksualnej.

Jednak w  jednym z ostatnich numerów “Daily Mail” ubolewał nad niepokojącym, nowym trendem w Niemczech - zakładaniu “zwierzęcych burdeli” w związku z tym, że wielu klientów określa seks ze zwierzętami jako “odmiennym wyborem stylu życia”.