Torontońscy wegetarianie przeciwko zabijaniu zwierząt

Lokalnie Top News czer 12, 2016 at 6:00 am

rzeznia2

Miłośnicy zwierząt przemaszerowali ulicami Toronto domagając się likwidacji rzeźni.

Działacze praw zwierząt kolejny raz wyrazili swój protest wobec przemysłowego mordowania zwierząt na cele konsumpcyjne. W tym celu przemaszerowali od Christie Pits Park do Allan Gardens, mając nadzieję, że w ten sposób uświadomią społeczeństwu okrucieństwo, jakiego jako ludzie dopuszczamy się wobec bezbronnych zwierząt.

Protestujący, których zebrało się około 900 osób domagali się zamknięcia wszystkich rzeźni w Kanadzie. Podczas marszu nieśli duże fotografie przedstawiajace warunki, w jakich zwierzęta są zabijane, co się dzieje „za zamkniętymi drzwiami rzeźni”.

rzezniaMarsz zakończyło nabożeństwo żałobne w Allan Gardens „na cześć 70 milliardów zwierząt lądowych i ponad miliarda zwierząt wodnych”, które giną każdego roku by mogli je spożyć ludzie.

Organizatorzy marszu w komunikacie prasowym wyrazili nadzieję, że w przyszłości doprowadzą do zamknięcia rzeźni i wyeliminowania produktów mięsnych z półek sklepowych.

Można mieć nadzieję, że poprawność polityczna doprowadzi w przyszłości do masowych demonstracji miłośników roślin, które są bezlitośnie konsumowane nie tylko przez ludzi, ale i zwierzęta.